Zmiana formatu ikon

Witam!

Jeśli był już podobny temat to przepraszam. Szukałem ale nic nie znalazłem.

Chcąc dopełnić do końca swej kompozycji postanowiłem zmienić ikony (na pulpicie). Jednak spotkała mnie przykra niespodzianka. Ikony które ściągnąłem są zapisane w formacie PNG (link). I teraz nasuwa się pytanie. Jak je ustawić(za pomocą jakiegoś programu)? Czy muszę zmienić ich rozszerzenie na ICO? Jeśli tak to jakim programem (nie chciałbym też dużo stracić na jakości ikon). Proszę o pomoc! Pozdrawiam.

Polecam dobry edytor ikon (w tym również konwertuje obrazki .png do ikonek XP lub Visty RAWIcons

OK, ściągnąłem programik. Możesz mi teraz po kolei wytłumaczyć jak mienić rozszerzenie ikony?

Irfan View ze wszystkimi dodatkami i konwertowanie sprowadza się do zaznaczenia plików i “konwert to icon” do ściągnięcia ze strony “komputer świat”

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 17:06

Ten plugin do Irfana nazywa się “ShellExtensons”

Hmmm, coś tu nie gra (zainstalowałem plugina). Zaznaczam pliki które chcę konwertować, klikam prawym>IfranView>Convert to ICO. Z takiego pliczku (0a2cde7c33037fd7m.png) po ustawieniu (skonwertowanego na ICO) pliku np. na “Nowy folder” wychodzi coś takiego 5f9f3d9d6dcb350em.png. Z tyłu jest białe pole (a powinno być przezroczyste) i na dole jakieś czarne kreski. Zresztą sami widzicie. Czy ja coś źle robie?

Sorry, że odpowiadam dopiero teraz…

Uruchom edytor RWI, kliknij Open file i wczytaj obrazek, dalej Operation i wybierz jedną z opcji tworzenia ikonki, ja polecam Creation Vista icon po przetworzeniu, kliknij ikonkę Zapisz i to wszystko, proste nie?..

KaZe - wielkie dzięki, bardzo mi pomogłeś! Wszystko chodzi picuś glancuś :wink:

model12 - również dziekuję :slight_smile:

No dobrze, to problem rozwiązany :slight_smile: Myślę że można zamknąć temat :slight_smile: Pozdro