Zmiana grafiki?

(Rooks1990) #1

Witam.

Mam pytanio-problem. Otóz niedawno kupiłem zestaw pc o zawartosci raczej nisko budżetowej, wpadło mi w rece troche gotówki, i zastanawiam sie czy nie kupic lepszej karty graficznej.

Moj pc:

Proc: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.6GHz, 2x512kb cash

grafa: PALIT GF 9500GT 1024mb 128bit ddr2 .

pamiec:GOODRAM 4gb ddr2 800mhz, niestety mam xp sp3 czyta mi 3,5gb

HDD: 500gb,

zasilacz: na fakturze widnieje tylko: ATX400W-P4

plyta: Gigabyte Technology Co. GA- M61PME-S2

Moim faworytem jest GF 9600gt ze wzgledu na parametry jak i cene. Pytanie brzmi, czy warto zmieniac karte graficzna na tym pc, jesli tak czy gf 9600gt to dobry wybór ? Moze macie lepsze propozycje, jednak weźcie pod uwage ze chce na to przeznaczyc okolo 360-370zl bo tak gf 9600gt kosztuje.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

(Apollo369) #2

a ile ci tej gotowki wpadło?

bo my musimu wiedziec za ile chcesz kupic karte , poniewaz ktos cimoze nawet podac Radeona HD4870X2

(Adalbert) #3

Jaki masz zasilacz?

(ryfterek) #4

Gigabyte GeForce 8800GT 512MB GDDR3 - ZALMAN cooler

Sam ją mam i jestem bardzo zadowolony , a zanim ja kupiłem to przez prawie 2 tygodnie zbierałem opinie bo też miałem zamiar kupić "9600" ale mi ją odradzano . Gry smigają aż miło . Nawet ostatnio Crisisa w najwyższej rozdzielczości i najwyższych detalach śmigam i nic mi nie tnie

(Rooks1990) #5

Zasilacz taki jak napisałem w 1 poscie, pofatygowałem sie sciagnac obudowe i na samym zasilaczu to samo bylo napisane, widocznie jakis nisko budżetowy szajs za 100zl, wiem ze ma 400W.

(Adalbert) #6

W takim razie nawet nie myśl o zmianie graficznej bez zmiany zasilacza, nie ryzykuj puszczenia z dymem skrzynki...

9600GT to dobry wybór, a zasilacz do niego to Modecom MC 350W jak chcesz najtaniej, ale żeby pociągnął.

(Rooks1990) #7

Czytałem ze moja obecna karta ma bardzo niskie zużycie energii, ale ten co podałeś ma 350W, tak mnie pytanko na usta sie cisnie, co świadczy o zasilaczu jak nie moc ?

Edit:

Poczytałem troche, i innie nie mowie ze mowia prawde ale do tej karty polecaja zasilacze 400W, czy 350W nie bedzie za malo. Do tego troche tragedia bo to kolejne 110zl ktorego nie mam skąd wziąć.

(Adalbert) #8

W zasilaczu liczy się przede wszystkim jakość wykonania (czyli ogólnie producent i seria co można przeczytać na naklejce, szczegółowo trzymanie napięć, stabilność czego niestety nie przeczytasz z naklejki), moc i w przypadku nowych kart graficznych silną linię 12V.

Ten Twój zestaw jak w stresie będzie pobierał 250W to dużo jak na niego, ale niestety nawet takiej mocy (z obciążoną linią 12V) nie poradzi sobie 400Watowy no-name. Zaproponowałem najtańszy, taki żeby tylko pociągnął, jak możesz trochę więcej kasy wrzucić (też bym polecał jak nie chciałbyś najtańszego) to weź Pentagrama (460W chodzi po ~150zł), OCZ (SXS 500W rev2 po ~200zł), Corsair (450 ~250zł - najlepszy wybór, ale i najdroższy).

(Rooks1990) #9

http://allegro.pl/item521628193_palit_g ... 3_bcm.html

Hmm, zastanawia mnie ta karta. Podobno ten model wydajnieszy od 9600GT i jak pisza "bije go na głowe"wedlug pclab najlepszy produkt w tym segmencie cenowym. Do tego okazyjnie wystawiony dzien do konca licytacji i nie wielka cena, niestety juz mam na czysto wyznaczony fundusz choc sa nikle szanse na dodatkowe 20-30zl mam 360zl musialbym zlicytowac do 260-290 zl ta karte zeby liczyc na modeCOMA 350W. MOglbym probowac zawsze zasilacz moge kupic pozniej a tu mam 1 dzien na zastanowienie sie. Napewno przydadza mi sie WASZE OPINIE, takze panowie nie żałować klawiszy i wypowiadać sie proszę ;]

(Kabuto1378) #10

Nie bije na głowę ale fakt jest minimalnie wydajniejsza. Jaki konkretnie jest ten zasilacz, podejrzewam najgorsze w związku z czym najpierw wymień zasilacz a później myśl o wymianie karty graficznej.

(Rooks1990) #11

fundusz na modeCOM'a sie znalazl tego 350W wiec nie ma co sie bac ;]

(Adalbert) #12

Jeżeli są to nowe karty z gwarancją to idealny wybór.

(Rooks1990) #13

Zecydowałem sie na GF96Gt od gainwardu cena 365zl, mam pytanko jaki zasilacz potrzebuje jesli chce myslec o podkreceniu karty i proca ? Cos czuje w moczu ze nie wystarczy ten modacom 350W

(Adalbert) #14

No do kręcenia to raczej przydałoby się coś mocniejszego, chociaż ten MC nie jest zły. Myślę, że porządny zasilacz z ponad 400W bez większego ryzyka pociągnie kręcony zestaw.

Co do karty, to jeżeli da się tego Palita niżej wylicytować niż ten Twój Gainward, to byłby to lepszy wybór.

(Marop86) #15

Zmiana grafiki hmm... na czestotliwości 2,6 mocna wydaja karta bedzie ograniczana właśnie przez "juz" przecietny procesor. optimum pod procek to 9600GT. OC niewiele tu da w klatkach wg. mnie.

(Rooks1990) #16

Czyli nie warto krecic ? Na innym forum ktos napisał ze moge tego procka wykrecic do 3ghz na rdzen ale potrzebuje zasilacza 500W na ktorego kasy nie mam. Co do palita GSO, uzywana karta Bog jeden raczy wiedziec dlaczego on to sprzedaje po 6 miesiacach zaledwie, wole nowa karte z pewna gwarancja. A i ew. na tym MC ile mozna wykrecic z proa i grafy bez ryzyka, podkreslam ewentualnie...

(Adalbert) #17

Jak używana to jasne, też bym nie kupił, nie czytałem całej aukcji.

Trochę powinno się udać, szczególnie jak nie będziesz bawił się Voltami. :slight_smile:

(Rooks1990) #18

Troche to nie wiele mi mowie ;] Moje podkrecanie raczej ograniczy sie do przesuniencia suwaka w panelu nvidii pewnie bym wychaczyl jakis programos do proca, ale czy moge?

(Adalbert) #19

No to jak będziesz tylko przesuwał suwak to będzie git, procesora raczej tak nie zrobisz i trzeba będzie w BIOS'ie.

(Rooks1990) #20

Tylko zeby nie przedobrzyl.

Karte znalazlem, w gliwicach najtaniej 365zl. Musze wyhaczyć MC i mozna sie bawić. Cóz jakby ktos jeszcze o kreceniu napsał byłbym szczesliwy, pozostaje mi podziekowac. ;]