Zmiana hardware - procek i ram?

chcialbym troche przyspieszyc mojego “starucha” obecnie mam procka Intel CEleron 2,2GHz na plycie Intela E210882 TYPE 0865PERL (lub tez D865PERL bo nie wiem czy to pierwsze to D czy 0)

i do tego 2x 256MB ramu (o ile sie nei myle)

karte grafiki mam geforce titanium 9550 (na 99% ale w sumie grafika mi styka i najczesniej ogladam filmy itp ale czasami gry tez chcialbym odpalic)

zatem do wymiany procek i ram

znalazlem takiego kloca:

http://www.komputronik.pl/Procesory/Intel/Celeron_D/Socket_775/Intel_Celeron_D352_3_20_GHz_BOX_LGA775_64_bit/pelny,id,30043/

co Wy na niego? warto? i czy ktos umialby mi powiedziec jak go podkrecic bo w komentach ktos naskrobal ze go podkrecil

a mzoe polecacie cos innego? ale nic drogiego prosze bo nie mam ochoty calego siana pakowac w kompa;)

no i co na temat ramu? 2 kosci czy 1 i jakie?

prosze o pomoc!

W tego kompa nie opłaca się nic inwestować. Zbieraj na na nowy…

dla czego nie oplaca? pewnie mowisz zebym zakupil cosbie procka 2 rdzeniowego ale takiego i tak nie kupie bo poki co sa dosc drogie…

za to kupno Celerona D to wywalenie kasy w błoto bo ich wydajnośc jest bardzo niska

nie ma czegoś takiego

co do tego geforca to nie pamietam dokladnie ale glownie chodzi mi aby byl szybszy

co polecasz zamiast celerona?

Powiedz, jakie gniazdo procesora masz na płycie? Bo widzę, że te Intel E210882 mają chyba Socket 478, a to znaczy że nic dobrego nie kupisz…(żaden dwurdzeniowy nie pójdzie, a moim zdaniem teraz kupować jednordzeniówkę to bez sens)

ja również polecam Ci wstrzymać się z inwestycjami w obecny komputer

wytrzymaj na nim jeszcze jakiś czas i zbieraj fundusze na nowy sprzęt

no sporo slyszalem o 2 rdzeniowych ze sa duzo lepsze.,… prawda to? pewnie za jakiks czas cena zleci w dol… wiec pewnie sie wstrzymam

cena w dół? nieco ponad 200zł za Athlona X2 czy Pentium DC to dużo?

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 20:50

z takim podejściem to byśmy siedzieli na procesorach klasy pentium I…

mowisz o 2 jadrowym? bo ja takiego mialem na mysli… dolicz do tego koszt nowej plyty glownej… i ramu bo reszta chyba moglaby zostac

niestety ale to są koszty nieuniknione… z góry przewiduję, ze RAM masz DDR 1 a grafę na AGP - do zmiany…

zasilacz znając życie to jakiś codegen itp też do zmiany…

z tego wynika ze calosc nowa… monitor by tylko zostal bo ma niecaly rok… moze mi ktos powiedziec co sadzi an temat chlodzenia ciecza w kompach?