Zmiana hasła/zabezpieczenie routera

Siema, mój kolega przyszedł do mnie z laptopem i wpisałem mu hasło do wifi. A ten cheat enginem 6.1 sprawdził sobie w domu hasło i teraz podobno na jakie bym nie zmienił on aktualizując sobie program od razu je widzi. (nie wiem nie używałem tego programu ;p) Pytanie… Jak zmienić te hasło żeby on nie widział, jakimś programem czy coś? :stuck_out_tongue_winking_eye: I znajdzie się jakiś program żebym mógł się zemścić? Nie wiem, coś typu key logger żebym znał jego wszystkie passy czy coś :slight_smile: Bez problemu może to być jakiś bardziej zaawansowany program :slight_smile: Spokojnie mogę nad nim trochę posiedzieć. Z góry wielkie dzięki za pomoc. ;]

Ad 1. Z tego co wyczytałem to CheatEngine służy do oszukiwania w grach a nie do skanowania sieci i łamania haseł. Więc kolega Cię oszukał.

Ad 2. Nikt na forum nie udzieli Ci pomocy w “sprawie zemsty” na koledze, który Cię “wykorzystał”.

Wątpliwe by cheatenginem wykrył Ci hasło i potem jeszcze po zmianie hasła je znam na nowo.

Jeśli naprawde za każdym razem je zna to dobrze że on Ci nie zmienił hasła byś sam nie mółg wejść :stuck_out_tongue:

Ale raczej robi CIe w balona. Masz jakiś dowód na to że zna hasło po zmianie?

Bądz co bądz dla pewnośći w routerze możesz zablokować jego adress mac i już nie będzie mógł korzystać z Twojej sieci.

To może jakiś program którym bym mógł coś zdziałać? :slight_smile:

To jest mój kolega z “naprzeciwka” tzn. mamy domy na przeciwko siebie, jakby zmienił hasło dobrze wie co by się z nim stało, dlatego o to martwić się nie muszę ;p

Jak zablokować adress mac i jak mogę zmienić te hasło w routerze? :slight_smile: Z góry dzięki za pomoc ;p

W tym także Ci nikt nie pomoże.

Po zalogowaniu się na swój router wejdź do zakładki “Administration” albo coś w ten deseń i tam będziesz mógł zmienić do niego hasło. A w zakładce związanej z zabezpieczeniem sieci będziesz mógł ustawić filtrację po adresach MAC.

I w sumie teraz dopiero coś do mnie dotarło, a mianowicie:

Z tego zdania wynika, że twój kolega dostał tylko hasło do WiFi a nie do routera. To są dwa różne hasła. Chyba, że ustawiłeś takie samo hasło do WiFi i do routera.

Jak zalogować się na router? Wpisywałem to IP w przeglądarkę i nic się nie wyświetlało ;/

Zaraz, zaraz… Czym się różni hasło routera od WiFi?