Zmiana Home Basic na Ultimate

(Prezes Uk) #1

Witam serdecznie.

Mam takie pytanie a mianowicie mam zainstalowany home basic oczywiście orginalny i posiadam również orginalny ultimate chciałbym zmienić wersje na ultimate ale nie wiem jak a nie chciał bym kasowac dysku bo mam tam pare potrzebnych i ciekawych żeczy. Czy musze tylko podać nowy numer to znaczy identyficator systemu czy to sie odbywa w jakiś inny sposób.

Pozdro

(Mihau X64) #2

Zgraj sobie dane na inny dysk albo wypal na płytach lub zgraj na inny komputer.. Wtedy format dysku c i instaluj Ultimate.. Albo skorzystaj z "Windows Anytime upgrade" ale niewiem jak to sie sprawuje :wink:

(Prezes Uk) #3

a mam takie jeszcze jedno pytanie czy na tym sprzęcie jest sęs instalacji ultimate

pracuje na

asus f2hf

prosesor celeron m-520 1.6 gh 1mb l2

pamięć ddr2 2048 mb 667 mhz

grafica gma 950 gfx 256 mb

dysk hitachi 80 gb 5400

jeżeli hodzi o działanie wersji hb to śmiga wyśmienicie na tym sprzęcie

(Kubakuderski) #4

a co za różnica między hb i ultimaye?? prawie żadna

(p@wel) #5

Nie formatuj dysku. Po prostu odpal kompa z płytą Ultimate w napędzie, i wybierz Upgrade. A chodzić Ci będzie tak samo jak HB , może trochę Aero będzie zamulać, ale to zawsze możesz wyłączyć.

(Jakdrew) #6

Szczerze mówiąc nie wiem po co Ci ta Vista Ultimate ale wg. mnie nie ma sensu przeinstalowywać gdyż większość funkcji w Ultimate np. Aero i nie tylko, wymaga sporo zasobów sprzętowych a z tego co widzę to sprzęt masz już trochę przestarzały jedynie RAM jako tako będzie ciągnął tą Viste