Zmiana ikon

Witam mam problem ze zmienieniem ikony nie chodzi mi o zmienienia na własną ikonę tylko już mam ikonę na pulpicie i chce ja dodać do pliku exe i żeby jak komuś wyślę plik to będzie widział tą ikonkę co jest zmieniona

Proszę o pomoc

Dodane 05.04.2009 (N) 14:49

odświeżam #

Dodane 05.04.2009 (N) 14:54

Plx pomoc

KLIK

Ikona do pliku jest przypisywana przez autora programu przed jego kompilacją i nie może być już zmieniona po jego kompilacji czyli po utworzeniu pliku z rozszerzeniem ".exe’. Gdybyś dysponował plikami źródłowymi tego programu, to mógłbyś dokonać takiej zmiany.

ja ten plik wykonałem

Nieprawda floyd [-X , ikonkę programu można zmieniać do woli, chyba że nie został zabezpieczony przed edycją np. tym, lub skompresowany np. tym. Jeśli nie jest zabezpieczony lub spakowany (można rozpakować), to ikonę mozna zmienić np. Resource Hackerem, lub którymś z programów pod linkiem podanym przez rokko.

Oczywiście zmiana ikonki programu freeware, shareware i trial i późniejsze rozpowszechnianie jest łamaniem ich licencji (czyt. prawa).

Legalnie ikonki można zmieniać w programach na licencji GPL (np. VLC Media Player, 7-Zip, Audacity).

Resource Hackerem nawed mam ten program ale nie wiem jak podmienić tzn. żeby plik miał wygląd tej ikonki co mam na kompie???

Dodane 05.04.2009 (N) 15:50

zamykam już temat -)

Koniec Tematu