Zmiana ikonki w skinie OPERY

Ściągnąłem sobie skina do OPERY: expedition. Podczas ładowania strony jest taka ikonka: mwsnap00128mw.jpg ale ona jest NIERUCHOMA. Sprawdziłem w plikach skina i jest to rozszerzenie png. Ja na dysku twardym posiadam wait1gb.gif i jak widac jest ona RUCHOMA, jest to gif. Chciałbym podmienić oryginalny plik na ten mój. Ale jak przerobie gif na png to ikonka się nie rusza :frowning:

Moje pytanie brzmi: Jak podmienić te ikonę aby podczas ładowania się strony była ona ruchoma tak jak w FireFoxie :mrgreen:

I tak będzie - png nie ma możliwości odtwarzania animacji

http://pl.wikipedia.org/wiki/Png

To jak zrobić to bez png??

Tylko za pomocą zwykłego gif??

No więc tak.

Zamykasz Operę.

Katalog Opery/profile/Skins

Otwierasz archiwum skinu ,a w nim szukasz tego obrazka ,który jest odpowiedzialny za ładującą się kartę.

Usuwasz go z archwium (najpierw zapamiętaj jego nazwę).

Zmieniasz nazwę ( wait1gb.gif

Przeciągsz plik do archiwum ,w mijesce starego pliku.

Teraz z archiwum skinu wyciągasz plik skin.ini i w linijce z nazwą pliku nieruchomego ,zamiast PNG wpisujesz GIF.

Plik powtórnie wkładasz do archiwum.

To wszystko ,możesz włączyć Operę i cieszyć się zmodyfikowanym skinem.. :mrgreen:

Bunio niestety próbowałem tego wcześniej i ani wtedy ani teraz nic nie dało :frowning:

Teraz zakładka podczas ładowania wygląda tak:

mwsnap00083yl.jpg

Plik skin.ini wygląda tak:

mwsnap00092pm.jpg

Widocznie skin nie obsłguje plików GIF. :frowning:

opera zachowuje sie tak jakby nie czytała plików gif :frowning:

Złączono Posta : 15.05.2006 (Pon) 13:25

WIEEEEEEEELKA szkoda :frowning: :frowning: :frowning:

Naprawdę nie da się nic z tym zrobić ??

Zobacz ,czy zmodyfikowałeś wszystkie linijki dotyczące tej ikony.

Używam notatnikowej szukajki i szukam wrazy takiej jaką nosi nazwe MÓJ plik gif i znajduje tylko te 3 pozycje co na screenie

Tego gif-a oryginalnego czyta. Nie dość tego, jest on animowany, więc niczego nie trzeba podmieniać. I tak się dziwię, że tego gif-a “toleruje”, bo z tego co dotychczas wiedziałem, Opera akceptuje tylko .png i tylko te dobrze wykonane.

Oryginalny jest png :? A ja chce zamiast png wrzucić tam gif

Na oficjalnej stronie Opery wyczytałem ze można urzyć png lub gif :?

http://my.opera.com/JaDo/homes/files/wi … mplete.gif

edycja - tego gif-a wyświetla tylko dzięki temu .png, bez niego nie da rady.

A i jeszcze to:

Gif a nie .png, czytaj dokładnie piotrkujuniorze :slight_smile: .

jado więc zapytam wprost bo juz nic nie rozumiem :stuck_out_tongue:

Da sie animować ikonke ładowania mwsnap00105kh.jpg ?? (w tym skinie ta ikonka się nie rusza stoi w miejscu tak jak to widać na skinie)

Jest tam gif. Rzeczywiście. Tylko w skin.ini nie ma do niego ścieżki nigdzie. Więc tak jakby nie był urzywany :?

Źle zrozumiałeś.

Ona w rzeczywistości jest statyczna. :stuck_out_tongue:

piotrekjunior chce podmienić ją na animowaną.

To jest oryginalna ikonka: windowbardocincomplete6py.png (rozszerzenie .png ) (ikonke te wyciągnąłem ze skina, to NIE jest screen, to oryginalna ikonka)

A ja chce żeby była ta: windowbardocincomplete3ux.gif (rozszerzenie .gif )

Tylko jak je podmienić 8) O to jest pytanie 8)

Podmienia się tak ,jak napisałem.

Jeżeli nie działa ,to znaczy że Opera nie obsługuje ruchomych gifów.

Np. w moim skinie LikeIE ,też nie ma animacji tej ikony. 8)

opera1eo.png

Ten gif nie jest statyczny. To chyba już wyjaśniliśmy. Bardziej chodzi oto, czemu nie statyczne .png, jedna ikonka a nie dwie. Po co tyle “zachodu” jak wynik ten sam ?.

Chyba, że to tak tylko “dla sportu”, żeby pokazać co się umie.

A no szkoda :frowning: