Zmiana IP? Inne rozwiązanie?

Może niektórzy z Was znają stronę tinychat.com .

Wchodzi się na pokoje, gada,wychodzi, wchodzi… i tak w kółko.

Mam tam swój własny pokój… i wszystko byłoby fajne gdyby nie jeden mały problem.

Od ok.tygodnia przy wejściu wywala mi błąd - że nie może się z tym pokojem połączyc(innym działa). Co zrobic?

CyberGhost VPN. Pomógł. Ale jak wiadomo takie połączenie jest wolne, a samo włączenie programu też trwa dłuższą chwilę. Wcale nie zadowala takie rozwiązanie.

I to nie wina komputera. Mam aplikację TinyChat na iPadzie/iPhone i to samo… ze wszystkim łączy tylko nie tym gdzie mi najbardziej zależy. To wygląda tak, jakby na ich serwerach mój IP był nieakceptowalny. Nie wiem dlaczego… Ale to nie może byc ban. Bo jak mogę dostac bana na swój własny chat?

Ale kontakt z ich pomocą techniczną… szybciej na Anioła trafię niż doczekam się chocby słowa od nich.

Internet mam od miastowego operatora kablówki - a wokół brak hot-spota ;/

Modem Motoroli (taki stojący -,-). Byłem u Nich… ale gdzie tam, oni się zdziwili jak ja mogę chciec zmiany IP.

Eh… a w TP to tylko reset. Opisałem Wam moją sytuację… Może ktoś mądrzejszy ma jakąś małą sugestię ;>

Dziękuję !

Ps. Nie wierzę że ktoś mi pomoże. Zawsze mam talent do pisania na forach takich spraw… na które nikt nie zna rozwiązania -,- Grrr

Podłącz inna kartę sieciowa, lub jak masz router to go podłącz lub odłącz, w zależności jak było wcześniej

Możliwe że dzielisz jeden adres IP z kilkoma mieszkańcami co jest częste w ‘kablówkach’. W takim wypadku jeśli operator strony tinychat jest idiotą i identyfikuje multi-połączenia za pomocą IP - starczy że ktoś z twojej sieci zacznie też używac tinychat i nie połączysz się.

@rradek01

Inna karta sieciowa przy laptopie? Codziennie od tygodnia włączam/wyłączam ruter i jest to samo. Stałe Ip. Nic się nie chce zmienic. Dir 300 jak coś.

@ aeroflyluby

“starczy że ktoś z twojej sieci zacznie też używac tinychat i nie połączysz się.”

Ale że w tym samym momencie? Bo to występuje ciągle. Bez przerwy.

Komunikat:

'Connection failed!

We weren’t able to connect to the chatroom. Please check your connection and try again.

Retrying to connect in…10…9…8…7…6…5…4… .3…2…1…’

W Internecie tylko jedna osoba miała bodajże taki problem. I nic tam nie pomogło.

Co lepsze gdy korzystam z VPN… z ich IP… i czasem wchodzę na swój chat… to widzę że ktoś też korzystał z tego programu. Bo mam bana -,- Wtedy muszę zdejmowac bana każdemu by nawet przez głupie VPN(Warszawa…tja -,-) móc się połączyc.

Ps. Mam w Planach zaspamowac ich profil na FB… Ale jednak kulturalnie liczę na Waszą mądrosc. Bo Panowie z Kablówki na niewiele się zdali… co tam… tam też pisałem e-mail. Nie raczyli odpisac. Ta, dzięki.

W bazie whois twój operator dał taki opis

tak więc tylko operator może zmienić Ci IP. Podejrzewam, że pomysł rradka też wiele nie da, podejrzewam, że miał na myśli wyłączenie na 24h modemu do czasu zakończenia dzierżawy adresu IP, aby uzyskać nowy adres, w niektórych sieciach się to sprawdza, ale po takim opisie, wątpię, aby w twoim przypadku pomogło, ale spróbować nie zaszkodzi.

Pozostaje Ci korzystać z VPN, tunelowania SSH (jeśli masz własny serwer lub konto na shellu), ewentualnie proxy, lub czekać na odpowiedź właścicieli strony/pomocy technicznej.

Z tego co widzę, czat korzysta z Flash Player, upewnij się jeszcze, że nie blokujesz Flasha i że działa on poprawnie, upewnij się też, że przeglądarka poprawnie wykonuje skrypty JavaScript.