Zmiana IP (Router D-Link DI-524)

Witam, czy jest możliwość zmiany IP, jeżeli posiadam stałe IP, lecz korzystam z Internetu poprzez router D-Linka Di-524? Wszystko jest bezpośrednio podłączone kablem.

Pozdrawiam :slight_smile:

To zależy. Czy IP jest przypisany jest do mac.

Zależy czy chodzi ci o IP zewnętrzne czyli to jakie otrzymuje router od dostawcy czy wewnętrzne czyli to które otrzymuje od routera komputer.

Jeśli chodzi o wewnętrzne IP to sprawa jest prosta bo chyba w każdym routerze można to odpowiednio skonfigurować.

Natomiast jeśli chodzi o zewnętrzne IP pod którym jesteś widziany w sieci to sprawa jest trudna bo zazwyczaj dostawcy przypisują IP na stałe do MAC karty sieciowej (w twoim wypadku routera) i zazwyczaj przy zmianie karty sieciowej (lub jej MAC) trzeba dzwonić aby dopuścili do neta.

Można jeszcze kombinować z tunelowaniem lub proxy ale nie natrafiłem jeszcze na darmowe proxy które by nie zamulało.

A czy jest możliwośc sprawdzenia jakie ip posiadam? Pokierujcie mnie, ewentualnie jak zmienić to w routerze?

http://twojeip.wp.pl i każda inna strona tego typu czy skrypt sprawdzający twoje IP albo w samym routerze, który powinien wyświetalć IP publiczne do niego przypisane.

Pozdrawiam!

moje ip jest takie samo jak host? coś to oznacza? jak sprawdzić czy mam ip wewnetrzne czy tez zewnetrzne? wiem natomiast ze na pewno jest ono stale, tylko jestem ciekawy czy w opcjach routera da sie je zmienic

We właściwościach połączenia sieciowego w szczegółach lub w wierszu poleceń wpisz ipconfig /all i patrzysz jakie IP jest przypisane do twojej karty sieciowej. Jeśli coś z rodzaju 10.x.x.x lub 192.168.x.x to oznzcza, że masz wewnętrzne IP. Jak będziesz miał IP to samo, które wyświetla się na podanej przeze mnie stronie znaczy, że masz publiczne IP przypisane do twojej karty.

Jeśli jednak przepuszczasz połaczenie przez router bardzo prawdopodobne będzie, że będziesz miał IP wewnętrzne, ponieważ będziesz za NATem. NAT możesz od biedy wyłączyć.

Pozdrawiam!

jak dokladnie bedzie to nazwane w ipconfig/all ?

Może pokaż wynik tego polecenia tu na forum.

Pozdrawiam!

niezbyt chciałbym pokazywać wszystkie swoje adresy ip publicznie. moglibysmy sie skontaktowac na gg? tak byloby o wiele szybciej :wink:

Skoro piszesz, że nie chcesz pokazywać IP publicznych to już sam sobie odpowiedziałeś jak IP posiadasz. IP prywatne typu 192.168.x.x czy 10.x.x.x możesz pokazywać bez obaw i tak twój komputer jest za NATem, więc nikt nie zna twojego IP publicznego.

Pozdrawiam!

Boże, przecież odwiedzając jakiekolwiek strony www zostawiasz swój publiczny IP, więc czego się boisz? Jak użyjesz google to bez problemu znajdziesz mój IP (nawet pomogę szukać - zaczyna się od 85.193).

http://img256.imageshack.us/f/img256/2124/63288981.jpg

Twój adres IPv4 to 192.168.0.144 czyli do karty sieciowej masz przydzielone IP prywatne (wewnętrzne) ale jeśli jesteś podłączony do routera to całkowicie to oczywiste, ponieważ jesteś za NATem. Jeśli jesteś podłączony bezpośrednio to też jesteś za NATem, czyli twój dostwca dzieli jedno IP publiczne na kilkaset komputerów, twój jest prawdopodobnie 144. w podsieci ale to zależy od jakiego zakresu jest przydzielane IP.

Jeśli łączysz się przez router to sprawdź jakie IP jest przydzielone routerowi, najprawdopodobniej będzie takie samo jakie pokaże strona twojeip.wp.pl. Jeśli masz stałe IP to ręcznie go nie zmienisz, jeśli masz IP zmienne to wystarczy zrestartować router ale może być też tak, że będziesz musiał czekać ok. 24h aż wygaśnie dzierżawa twojego IP przydzielonego przez serwer DHCP dostawcy. Z tego co widzę to korzystasz z usług Chello, więc podejrzewam że oni przydzielają raczej stałe IP, czyli nie zmienisz go sam ręczenie.

Pozdrawiam!

też mi się tak wydaje. ip nie da sie zmienic.

to moze aby rozwiazac moj problem: daloby sie wlaczyc DMZ na dwa ip? otóż przykladowo kiedy wpisze koncowkę 144 - jest wlaczone na moj pc. niestety komputer obok ma koncowke 194 i na nim to nie dziala :frowning: gdzie dodac drugi adres ip??

Squall2008 , powiedz co dokładnie chcesz osiągnąć, jaki masz problem, może da się to rozwiązać inaczej lub jest jakiś lepszy sposób.

Niestety nie ma możliwości dodania drugiego adresu IP do strefy DMZ. W zależności od przyświecających celów można wykonac przekierowanie portów. Pamiętaj jednak, że dany port nie może być przekierowany dla 2 adresów IP jednocześnie. Tym samym jeżeli na 1 komputerze aplikacja A wymaga porty 5100 i dokonasz takiego przekierowania, to na 2 komputerze w aplikacji A musisz ustawić inny port do działania i ten inny port przekierować.