Zmiana IP

Witam,

Nie bardzo znam sie na komputerach i w zwiazku z tym mam pytanie i nadzieje ze temat który załozyłem - załozyłem w dobrym miejscu :slight_smile:

A wieć tak,

czy jest mozliwosc zmiany mojego IP zewnetrznego ? A moze admin sieci ma taka mozliwosc ?

Z góry dzieki za odpowiedzi i wyrozumiałosc,

Pozdrawiam

no właśnie zawsze on ma wszystkie te możliwości akońcu to administrator :wink: :wink:

Czyli rozumiemiem ze samemu sie nie da zmienic IP ?

jedna rzecz jest pewna ze jezeli zmienisz adres ip to karta nie bedzie dziłac i nie połaczysz sie z netem (Wszelkie zmiany adresu uzgadniaj ze swoim operatorem sieci )

Dobrze rozumiesz!

Ale za to sam możesz poprosić administratora o zmianę - jeśli cię to usatysfakcjonuje… :wink:

BTW

Faral ma rację pisząc, że IP zmieniło by się dla całej sieci! :wink:

i nawet sam admin sieci nie jest w stanie go zmienić sam z siebie…

Czy ja czegoś nie zrozumiałem czy Shawn chce zmienić IP zewnętrzne a jest w sieci lokalnej wiec to chyba to samo IP dla całej sieci? Nie wiem jakie ta sieć ma wyjście na świat, ale coś mi się zdaje że jest to słabo wykonalne nawet dla admina - przecież to provider nadaje takie IP? Poprawcie mnie jeśli się mylę…

Tak to provider zmieni tylko IP , lub mozliwosc jest zakupienia kolejnego numeru IP co jest jednak dosyć drogie. Niektóre sieci jednak posiadają nawet od 3 do 5 alternatywnych dodatkowych adresów ip które mogą lecz nie muszą zostać wykożystywane. Tak jest w aDSL powyżej 1 MB

post 2

Ale pytanie ??? !!

Po co zmieniać adres IP ???

Update

Opcja :arrow: Zmień

Golden Finger

pysiu

MODERATOR

Czlowieku, zalamujesz mnie… moderator O_O

IP nie moze prawdopodobnie admin zmienic… bo przy DSL przydzielane jest stale przez np tpsa… No chyba ze macie neo podzielone… no i chyba ze admin ma do dyspozycji pare ip (wykupil pare lacz) to moze sie pobawic w cos takiego… podmieni z inna sieci ip.

mało wiesz z tej dziedziny :slight_smile:

Jest możliwość. Ma taką możliwość. :slight_smile:

Zanim zaczniesz pisać słowa skierwne do Pysia, poświęć trochę czasu na poznanie adresownia sieci, providerów etc.

Sam piszesz prawdopodobnie , wiec już tu nie masz pewności.

A np. Shawn nie korzysta z Neo i co wtedy? A nawet jakby korzystał to teoretycznie też może zmienić, w praktyce róznie to bywa z racji dogadnia się z TPSA, o czym nie warto tu pisać.

Poza tym skąd u Ciebie wiadomość, że do jednego łącza dostaje się jeden IP?

Jest tak, że jak dzierżawisz łącze to otrzymujesz przynajmniej kilka nr IP np. w sieciach osiedlowych :slight_smile: , które korzystają z jednego łacza

Pysiu ma rację, potwierdzam, IP może zmienić provider ponieważ zawsze ma pulę adresów, wystarczy z nim pogadać choć różni są dostawcy o czym nie jeden z użytkowników na tym forum się przekonał.

:okulary:

moze troche pomyslec?

prezwaznie sieci osiedlowe sa stawiane na dsl’kach od tpsa… mowa o sieciach tak na 1 blok. Siec osiedlowa na neo…?? watpie… :slight_smile: Myslisz ze adresow ipv4 jest za duzo w necie… chyba nigdy nie slyszales o problemie ipv4… :slight_smile: A no i zeby nie bylo… owszem przy niektorych “stalkach” jest przydzielane pare ip.

Pysiu, sam malo wiesz z tej dziedziny… to tak na odpowiedz… :slight_smile: