Zmiana języka strony w html

Witam,

mam stronę www (ściągnąłem szablon tyle że w wersji angielskiej). Chcę aby na stronie mogły być polskie litery takie jak: ą, ę itd.

Początek html zaczyna się:

br />
"http://www.w3.org/TR/xhtml11/DTD/xhtml11.dtd">

zamień na

charset=iso-8859-2

mario@ a po co? utf-8 doskonale nadaje się do kodowania polskich znaków diakrytycznych

Więc jak mam zrobić?

Baba Jaga a czy twój edytor, w którym edytujesz stronę ma możliwość konwersji w locie polskich znaków ze standardu Windows-1250, jakiego używasz w windowsie, na UTF-8 i odwrotnie??

Nie myślcie o mnie źle ale ja to robię w notatniku:) Kiedyś bawiłem się Nvu ale chcem zrobić stronkę w notatniku:)

Pozdrawiam

PS. już zrobiłem. Wystarczyło zmienic na charset=windows-1250. Pozdrawiam

Bardzo dobrze, że piszesz w notatniku bo to najlepsza nauka do poznawania kodu html. Standard: windows-1250 ma jedną poważną wadę- jest znany tylko w Polsce ( to taki wynalazek Microsoftu.)

Według tego standardu strona nie będzie dobrze widziana poza granicami naszego kraju. Jeżeli chce się aby ją można było przeglądać poprawnie poza granicami naszego kraju to po napisaniu jej w notatnku należałoby przekonwertować na standard iso-8859-2 lub jeszcze bardziej uniwersalny standard: utf-8 (W tym stadardzie są kodowane nawet znaki japońskie czy chińskie) Jeżeli podejżysz kod źródłowy dobrychprogramów to zauważysz, że jest kodowana w stadardzie: iso-8859-2