Zmiana karty graficznej bez efektu

Witam,

Udało mi się ostatnio okazyjnie zakupić kartę “Power Color radeon x1950pro 256mb/256bit ddr3”. Zabrałem się więc do wymiany i po wyjęciu starej karty tj “Radeona x1300hyper memory 128mb/64bit ddr2” Zainstalowaniu nowych sterów nie zanotowałem żadnej poprawy w grach 3D. Winy z początku szukałem w sterownikach więc zainstalowałem bez efektu “Omega drivers” - wszystko jest tak samo. Na kompie chciałbym czasem popykać sobie w gierki co dawna konfiguracja zaczęła ostatnio uniemożliwiać (Undercover - 15FPS ;/ itd) Zastanawiam się teraz jaki podzespół powinienem zmienić, jeśli w ogóle wina leży w sprzęcie a nie w jakiś ustawieniach. Czy ktoś kto się na tym zna mógłby mi coś doradzić? (Proszę nie pisać postów w stylu - “kup nowego kompa bo z tego już nic nie wyciśniesz” - chciałbym go właśnie z tego co jest albo można tanio dostać wyżyłować maksimum ;])

Moja konfiguracja:

Procesor: Sempron 3200+ - socket am2

Karta:radeon x1950pro - PCIex

Ram: 1,5GB ddr2 533mhz

Zasilacz: 350 watt

Płyta głowna: ASUS M2V-TVM

Wynik 3D mark 03 na chwilę obecną - 11546pkt

Winy dopatruje się w zasilaczu albo w procku ale nie wiem czy moje myślenie jest słuszne… Z góry dziękuję za wskazówki :wink:

taaaa, zamontuj porządnego atka X2, zdecydowanie wynik 3d marka pokazuje iż wynik jest zaniżony i wydajność ograniczona… powinno być w grniacach 14-15tyś 3dpunktów…

Procek nie wyrabia:) miałem tak po zmianie GeForce 2 na Radka 9550 przy procku 1Ghz się i tak dusił i tak i nic oza Pixel i Vertex Shader nie poprawiło się wieszało nadal : )

Wszystko po trochu ma wpływ na wydajność. Ja się kiedyś bawiłem w testy i robiłem różne konfiguracje sprzętowe sprawdzając na nich ta samą grę.

Procek na pewno za wolny do grania. Możesz go spróbować podkręcić, ale zaopatrz się w dobre chłodzenie wnętrza obudowy.

RAM też wolny. Możesz spróbować sobie podkręcić i obniżyć timingi - sporo daje.

Zasilacz 350 raczej powinien starczyć. W razie czego możesz sobie obliczyć jakiego zasilacza potrzebujesz: http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp

Zaktualizuj BIOS od płyty głównej - tylko ostrożnie! To jest dość delikatny zabieg :wink: Aktualizacja BIOS-u może dać nowe możliwości dla płyty głównej.

To będzie procesor,jeśli masz AM2 i PCIE łatwo można zrobić z tego całkiem dobrego kompa :),bo do AM2 wsadzisz nawet Phenoma,nie wiem tylko jak szybki ram obsługuje twoja płyta

No tak, tak. Procek przede wszystkim (Sempron to dla komputerów biurowych jest dobry, a znam sprzedawców co wciskali kit, że do gier jest miodzio, pfff). Ale kolega napisał, że na razie nie chce zmieniać, niech więc zatem kręci :stuck_out_tongue:

Dzieki bardzo za rady ale mam jeszcze jedno pytanie…

Czy jak np kupie sobie athlona x2 to muszę kupić wersje box z chłodzenieiem itp czy mogę wykorzystać to od semprona? Da rade w ogóle tak zrobić? No i jeśli tak czy to dobry pomysł?

Nie prawda, wg. mnie problem leży w sterownikach.

Mam ten sam procesor i przy wymianie karty z x1600 na x1950Pro zanotowałem ogromny :!: skok wydajności.

No to jak możesz to się podziel tajemnicą jakie masz sterowniki :wink: