Zmiana karty graficznej:P

Witam. Dwa lata temu kupilem sobie komputer. Teraz mam ochote zmienic karte graficzna na nowa i lepsza.

Moj komputer :

  • CPU Intel® Pentium® D CPU 3.00GHz

  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 7300 SE/7200 GS 512 MB PCI Express

  • Plyta glowna Cuba MS-7301

  • 2 GB ram

Chodzi mi o karte graficzna na ktorej moglbym grac w najnowsze gry. Mozecie cos doradzic??

cena nieograniczona ?

gf 8800gtx :stuck_out_tongue:

przy tym procu sie nie da

kup 8600gt palit sonic+

na tej płycie chyba można wrzucić C2D ale pewny nie jestem…

najpierw musiałbyś wymienić procesor później kartę aby pograć w najnowsze gry…

jaki zasilacz (marka moc)

jaki fundusz?

Jak moge znalesc informacje o zasilaczu??

zdejmujesz obudowe i czytasz co jest na nim napisane ;]

odkręcasz boczną ściankę i patrzysz co na nim pisze :stuck_out_tongue:

Mam zasilacz AC input:220-230V-2A 50HZ

to nie jest moc :roll:

zresztą pewnie no name, wymień to przy zmianą grafiki, bo komp z dymem pójdzie

Wiec zasilacz to glowny problem??

jak zasiłka będzie markowa to możesz kupić

http://allegro.pl/item299342732_e2160_d … niej_.html

FSB się zgadza to będzie chodzić :slight_smile:

co do karty: jaki budżet??

moj budrzet to okolo 2000 zl :stuck_out_tongue:

to sprzedaj ten syf co masz i kup

Pentium DC E2160

DFI Blood Iron P35-T2RL

2GB GoodRam PRO800

Galaxy GeForce 8800GT 512mb

Pioneer DVR-212D

WD Caviar 320GB WD3200AAKS

OCZ StealthXStream 500W

za ten co masz dostaniesz ze 300zł. Do proca kup chłodzenie np Pentagram HP100ALCu Lite + pastę arctic silver 5 i kręcimy im wyżej tym lepiej 3GHz powinien iść na Def Vcore, kartę grafiki weź referencyjną + kup do niej NV SIlencer 5 rev3 i też możesz kręcić, po porządnym oc spokojnie osiągniesz wydajność GTXa a nawet wyższą :]

Przesadzacie z tym że PD 3GHz nie nadaje się w ogóle do gier, to samo z AMD X2, weszły C2D, to nagle wszyscy zaczęli głosić że C2D jest dobre, a reszta to najwyżej nadaje się do notatnika, bo nawet do worda trzeba mieć C2D.

FSB przy obsłudze Core nie ma znaczenia, liczy się sekcja zasilania, a przy 2tyś można złożyć nowego kompa, możesz coś przełożyć ze starego?

Tej DFI bym nie kupował, Foxconn P35A

OMG kurde naprawdę już przesadzacie z tym ubóstwianiem C2D. Jakby to był 1 proc nadający się do gier :expressionless:

Pentium D z tego co wiem to też procesor 2 rdzeniowy więc ja nie wydawałbym 2kafli na samą grafikę do niego.

Najlepiej jak weźmiesz GF 8800GT + dobra zasiłka koszt około 950 zł reszte zostawić na przyszłość ( na nowego kompa)

GF 8800GT odpali na moim kompie??:stuck_out_tongue:

co z tego jak do dzisiejszych gier już nie starczy? nic nie da władowanie do niego 8800gt czy hd385(7)0. Wystarczy popatrzyć na testy, te same grafy, ta sama ilość RAMu a proc słabszy - różnice w wydajności są ogromne, często jeden proc ciągnie grę płynnie a na drugim już grać się nie da przy tej samej grafice… na dodatek te Pentiumy D grzeją się jak diabli i pobierają ogromne ilości prądu…

wysatrczy spojrzeć na kolorowe słupki:

http://egielda.com.pl/?str=art&id=3557-5

AMD Athlon X2 jest wydajniejszy od Pentiuma D a jak kiepsko wypada…

tutaj nie ma co ukrywać że w tej półce cenowej trzeba kupować C2D czy Pentium DC - bo po co walić kasę w AMD i tracić na wydajności czy walić mocne karty graficzne do Pentiuma D czy Athlona X2 skoro i tak nie otrzymamy pełnej wydajności… focus w pewnym temacie to bardzo szczegółowo wyjaśnił…

Ta - Pentium D nadaje się do gier:

pentium_dual_core_nonoc_013.gif

pentium_dual_core_nonoc_021.gif

pentium_dual_core_nonoc_024.gif

pentium_dual_core_nonoc_029.gif

Niestety się nie nadaje - a żeby się nadawał to musi pracować z częstotliwością przynajmniej 4,5 GHz. To samo tyczy się Athlonów 64 - żeby się nadawały wskazane jest mieć powyżej 2800 MHz. Przy Pentium Dual Core czy Core 2 Duo nie jest inaczej - powyżej 2,6 najlepiej mieć. Płynność w niemal wszystkich grach uzyskuje się dopiero na prockach typu Pentium Dual Core czy Core 2 Duo powyżej zegara około 3,2 GHz. Cały czas piszę około, gdyż to zależy od potrzeb - wiadomo, że jak raz za czas spadnie poniżęj tych 30 to się nic nie stanie (choć to też zależy) ale na Pentium D to często jest poniżej 20 i o to chodzi.