Zmiana karty graficznej

Z uwagi na to, że większość nowych gier okropnie “tnie” się na moim komputerze, moje latorośle zażądały zmiany karty graficznej. Co mógłbym włożyć do komputera żeby można było płynnie grać?

  • Procesor Intel Pentium Dual CPU E2180 2GHz

  • RAM 2Gb

-Obecna karta graficzna - Radeon X1650

CPU+GPU. Jak wymienisz tylko jedno to będziesz miał wzrost wydajności ale niewielki bo drugi element będzie ograniczał. Wbrew pozorom gry to nie tylko GPU.

… a czy mógłbyś trochę prościej… “Trochę techniki i człowiek się gubi” :smiley:

A czego nie rozumiesz?

CPU - procesor

GPU - karta graficzna

Czyli jak zrozumiałem czeka mnie wymiana tak procesora jak i karty? Czy istnieje jednak jakiś tymczasowy ersatz tj. chciałbym na początek jednak zacząć od karty graficznej. Co 'podeszło by do tego zestawu?

Podaj jeszcze model płyty głównej (użyj do tego CPU-Z powiemy w tedy jaki procesor można na niej zamontować. Przydała by się też informacja jaki masz zasilacz (marka i moc) bo może trzeba będzie wymienić. No i najważniejsze ile funduszy na tą grafikę masz.

nie no nie przesadzajmy, facet chce kupić tylko grafikę bo możliwe że żal mu kasy a tu zaraz będziecie składać mu całego kompa. do tego procesora można by założyć coś z serii 9xxx np. coś tańszego z 9600gt i nowe gierki będą działały (fakt że nie na wysokich detalach)można też by zastosować 9800gt lecz przed zakupem proponowałbym sprawdzić moc i markę zasilacza i przedstawić to sprzedawcy. pozdrawiam

Może przy wymienia karty graficznej spróbuj podkręcić trochę procesor , o ile pamiętam ta seria była dość podatna na OC.

Właśnie chodzi mi o wymianę karty a nie połowy komputera. Czy pisząc o serii 9xxx miałeś na myśli Radeon?

Pisząc 9xxx miał na myśli geforce’a radeony z serii 9xxx są już bardzo starymi a zarazem bardzo mało wydajnymi konstrukcjami pod złącze agp.

pioszczep , jaki masz zasilacz? Konkretnie marka i moc.

Ten procek da się wykręcić do 2,5 GHz na “dzień dobry”, u mnie hula na 2,8 na boxowym chłodzeniu i jakoś nie potrzeba mi więcej :wink:

Z tym sprzętem zainteresuj się: GeForcem 8800 GTS 512 (koniecznie 512!), 9800 GTX lub ew. 9800GTX+.

Nie zwracaj uwagi na inne 9xxx czy też 8xxx - karty które wymieniłem są najwydajniejsze ze swoich rodzin, pozostałe - nawet z wyższej serii mogą być słabsze niż wymieniony przeze mnie 8800 GTS 512…

Na oku miej także Radki z serii 5770 lub GeForce’y 250 - i to chyba wszystko co można tutaj zaproponować.

Ewentualnie hd 4850

Raczej obstawiałbym przy GF - PhysX potrafi świetnie dźwignąć to, przy czym procesor by się po prostu zadławił ;>

Mam hd 4850 i Mafie 2 i physix działa bardzo ładnie. Nie mam żadnych problemów

…ale jeśli masz kartę od AMD, to wszystkie obliczenia spadają na procka, gdzie w tym przypadku jest dość słabo, jak na razie.

Zresztą APEX PhysX , a PhysX to dwie różne rzeczy…

Witam ja również planuję modernizację kompa i proszę o poradę. Obecnie posiadam zestaw:

  1. Zasilacz

Chieftec, model: GPS-400AA-101A (Max power 390W, Frequency 47-63Hz)

  1. Płyta główna

Gigabyte, GA-945P-S3

  1. Karta graficzna

GF 7900GS PCI-E 256MB, DDR3, 256Bit

  1. Procesor

Intel Core 2 Duo, E6300 1.86 GHz

  1. RAM

Geil, DDR2-533 (w sumie 1512MB)

Natomiast planuję:

  1. Dołożyć pamięci RAM do 4GB

  2. Wymienić kartę graficzną na: PCI-E nVidia GeForce model GT230 ( 9600GT) produkcji MSI, 1GB GDDR3, 256Bit

A w bliskiej przyszłości również jakiś nowszy model Core 2 Duo. Proszę o sprawdzenie tej konfiguracji. Czy obecny zasilacz podała przy nowej grafice i czy zmiana DDR3 na GDDR3 ma znaczenie dla płyty głównej?

Pozdrawiam

  1. Dołóż do 3 gb bo systemy 32-bit nie obsłużą więciej niż 3,25gb

To chyba to samo

A GT230 czy gt9600??

Zień tego 9600gt na chociażby hd 4850

Sorry opis aukcji mnie zmylił, karta graficzna PCI_E NVidia GeForce GT230

Z różnych powodów ( a to nie jest ważne) muszę wrócić do mojego starego posta.

Jak w tej konfiguracji działałyby n/w karty:

  1. HD 3650.

  2. GT 430.

  3. HD 5450.

  4. Radeon 6570.

  5. HD 5570.

  6. GT 240.

  7. GT 440.

Do tego zasilacz Modecom 600W lub Logic 400W