Zmiana lokalizacji zapisu


(Mateuszunix) #1

Witam,

Przymierzam się do kupna dysku ssd - Crucial m4 64gb i zamierzam na nim postawic system a programy chciałbym instalować na starym dysku HDD (ewentualnie przegladarke na ssd, może ją troche przyspieszy).

Jak zmienic lokalizacje zapisu na inny dysk - poproszę o jakiś poradnik. Czy nie będzie problemów z działaniem obudwu dysków w moim PC płyta głowna to: Ma77-0t-ud3 a dysk ma Sata.


(Łukash) #2

zmiana-domyslnej-sciezki-instalacyjnej-blad-t448096.html

http://tinyurl.com/3s6bk8j


(Semtex) #3

Sam mam 60GB SSD, nic nie kombinowałem, wszystkie programy dla mnie podstawowe instalowałem bezpośrednio na SSD (około 35 programów), System Windows x64, wolnego miejsca mam 38 GB :smiley: , teraz tylko 20 GB bo Wiedźmin 2 (patch 2.0) też wylądował na systemowym....


(Mateuszunix) #4

No to podają jak zmienić zapis plików na partycje D a nie na inny dysk. To zamiast C:\Program Files jak wpisać żeby instalowało na innym dysku? Zamiast C -> to wpisac nazwe tego dysku czy jak? Dysk talerzowy podepnę satą (Segate Baracuda 500gb) do płyty i tak samo zrobię z SSD (crucial m4 64 gb ssd). Mam jakoś przestawić w biosie aby windows 7 go widział?

Czy jest możliwość zmiany lokalizacji zapisu na inny dysk na Linuxie ?

-- Dodane 04.11.2011 (Pt) 21:54 --

Bo już mam zamiar kupować, a nikt nie odpowiedział :smiley:


(Miciu1) #5

Ja bym na twoim miejscu podpiął sam SSD i zrobił na nim system- potem podpiął drugi dysk i sformatował go (albo tylko na nim sformatował partycję C czyli dotychczasową systemową).


(pawcio1212) #6

zamiast C: masz wpisać np:D zakładając że C ma 64GB a D: to partycja na 2 dysku

tak na linuksie można zmienić lokalizacje zapisu ale wtedy będziesz musiał podzielić 64GB na 50 i 14GB i wtedy byś musiał wpisać litere E:żeby win instalował na hdd

a co do linuksa to odsyałm do działu http://forum.dobreprogramy.pl/systemy-gnu-linux-f14.html