Zmiana LUBUNTU na Debiana LXDE stable opłacalna?

Dałem ci link jak naprawić błąd braku klucza publicznego.

EDYCJA:

Edytuj z prawami roota plik:

/etc/apt/sources.list

Masz Debiana Squeeze (a nie testing), więc repozytorium ma wyglądać tak:

# Debian-multimedia

deb http://www.deb-multimedia.org stable main non-free

Dodaj klucz publiczny, potem:

apt-get update && apt-get install deadbeef

nie potrafię tego dodać pomożesz mi kolego?

Masz opisane krok-po-kroku …

teraz mi piszę, że nie ma w repozytoriach deadbeef. Kur już mnie to wkurza

Zmień wpis w repozytorium z powrotem na testing i podaj wynik:

apt-get -t testing install deadbeef

Wyjście jest też takie: aktualizacja do testinga. Obecny testing w trakcie mrożenia za kilka miesięcy stanie się wydaniem stabilnym.

Następujące informacje mogą pomóc rozwiązać sytuację:


Następujące pakiety mają niespełnione zależności:

 deadbeef : Wymaga: libcairo-gobject2 (>= 1.10.0) ale nie da się go zainstalować

            Wymaga: libcdio13 (>= 0.83) ale nie da się go zainstalować

            Wymaga: libfontconfig1 (>= 2.9.0) ale 2.8.0-2.1 ma zostać zainstalowany

            Wymaga: libgdk-pixbuf2.0-0 (>= 2.22.0) ale nie da się go zainstalować

            Wymaga: libglib2.0-0 (>= 2.31.8) ale 2.24.2-1 ma zostać zainstalowany

            Wymaga: libgtk-3-0 (>= 3.0.0) ale nie da się go zainstalować

            Wymaga: libgtk2.0-0 (>= 2.24.0) ale 2.20.1-2 ma zostać zainstalowany

            Wymaga: libjpeg8 (>= 8c) ale 8b-1 ma zostać zainstalowany

            Wymaga: libpulse0 (>= 0.99.1) ale 0.9.21-3+squeeze1 ma zostać zainstalowany

            Wymaga: libzip2 (>= 0.10) ale nie da się go zainstalować

E: Pakiety są uszkodzone

Dodane 26.02.2013 (Wt) 22:15

Mam pytanie a kiedy zostanie wydana wersja stabilna ???

Za około 3-4 miesiące. Możesz spokojnie aktualizować do testinga. Mam od września 2012 roku i nigdy nie było z nim żadnych problemów. Obecny stable przejdzie w oldstable i już na tym etapie jego żywot powinien się zakończyć. Obecny testing przejdzie w stable.

Kurcze powiedz mi jeszcze czemu nie mam tego programu Gdebi w menu. Nie wiem gdzie je znależć zainstalowałem przez Synaptic i próbowałem też przez terminal i też go nie ma. W innych wydaniach było wszystko dobrze

Dodane 27.02.2013 (Śr) 22:33

Uporałem się z tym i mam zainstalowanego DeadBeef lecz jest problem nie otwiera plików wma wersja deadbeef 0.5.6. Program VLC jak włącze film pokazuje tylko czarny obraz ale dźwięk jest nie wiem co jest grane

Bardzo ciekawe. Mam tą samą kartę i na Debianie nigdy nie było problemów ze sterownikami.

Instalowałem według tej instrukcji: http://dug.net.pl/tekst/142/nvidia___za … _debianie/

Co do zmiany to moim zdaniem zależy to od tego co rozumiesz przez słowo “opłacalne”, rewolucyjna zmiana to nie jest ale Debian jest według mnie lepszym wyborem jednak nawet jeśli nie zależy Ci na aktualności pakietów polecam ściągnąć Wheezego który stanie się niedługo następnym stable :wink:

a czy idzie zaktualizować z squeeze do wheeze¿

Pisałem ci przecież w trzech ostatnich postach. Bardzo uważnie przeczytaj to:

http://gagor.pl/2012/09/aktualizacja-de … do-wheezy/

http://dug.net.pl/tekst/136/lista_repozytoriow_(sources_list)_dla_debiana/

Wyłącz nieoficjalne repozytoria na czas atkualizacji. W razie wątpliwości nie rób nic, bo URWIESZ ;]

Czy wybór Debiana na desktop wynika z jakichś konkretnych przesłanek? Nie lepiej zainstalować jakąś ludzką twarz Debiana (choćby dystrybucję ciągłą Minta - LMDE, opartą na Debianie Testing)?

Gdebi jest w menu przynajmniej u mnie w kategorii System. Najszybciej odpalisz jest wciskając alt+f2 i wpisując gdebi-gtk :slight_smile:

Używałem minta lmde ale debian stable jest o niebo lepszy od lmde. Używałem na początku Lubuntu potem Lmde XFCE później zamieniłem na LXDE i teraz używam Debiana Stable LXDE. Najlepszy z nalepszych.

Dodane 05.03.2013 (Wt) 19:44

A programu Gdebi już nie potrzebuję

A nie irytuje cię zabytkowość pakietów w stabilnej gałęzi?

nie irytuje bo dzieki starszym pakietom laptop jest bardzo a to bardzo stabilny i szybki. Ja takiego potrzebuję. Gram na imprezach i potrzebny mi zawsze był stabilny i szybki system. Takim właśnie systemem jest Debian Stable LXDE. Jestem bardzo bardzo zadowolony niepotrzebuje nowych pakietow