Zmiana mnożnika E2200, pytanie

Witam! Jeśli nie trafiłem z działem to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie, ten wydał mi się najtrafniejszy.

Do rzeczy, od momentu aktualizacji biosu pojawiła mi się w nim opcja do zmiany szyny procesora, i teraz pytanie, o co z tym w zasadzie chodzi? Podniesienie jej przełoży się na wyższą wydajność procesora? Wiem, że zegar procesora to FSB*mnożnik, ale nie chcę podnosić szyny bo wiem, że mój sprzęt tego nie wytrzyma, dlatego chciałbym wiedzieć czy zwiększenie mnożnika zwiększy również obciążenie procesora.

E2200@2.2GHz

Gigabyte GA-945GCM-S2L

Modecom Feel 400W (wiem, że czarna lista, dlatego wole go nie obciążać)

Mnożnika nie podniesiesz powyżej tego jaki ma określony (11) ten procesor.

:?:

Zwiększenie mnożnika (nie w tym przypadku) zwiększy taktowanie procesora.

Procesor możesz kręcić tylko przez FSB.

Z tym zasilaczem to nawet nie myślałbym o OC.

Tzn ja mam aktualnie mnożnik na 6x

A to przez SpeedStep, technologia która przełącza napięcie i częstotliwość między wysokim i niskim poziomem odpowiednio do obciążenia. Jak byś się uparł to na tym procku i na tej płycie możesz zrobić BSEL MODa 200 > 266 (2.2GHz do 2.93GHz), bez zmiany napięć, bez zmiany chłodzenia nie spowodujesz tym dodatkowych obciążeń < - a te zmiany nie są potrzebne w przypadku 200 > 266.

Dobrze rozumiem, że wystarczy zakleić co trzeba i procesor sam zacznie chodzić na wyższej szynie bez zbędnego męczenia się co wyklucza konieczność zmiany chłodzenia oraz napięć? Jak tak to bomba, popróbuje.

Nie zakleić tylko połączyć lakierem elektroprzewodzącym (taki do naprawy ścieżek np w ogrzewaniu szyb samochodowych)

Tak jest :wink: Sam mam to zrobione na E4400 :wink: Na 350 noname, na płycie bez możliwości OC.

http://wstaw.org/m/2013/03/02/Przechwytywanie_1.JPG

Jakbyś robił to np lakierem to musisz go dobrze wymieszać i podgrzać, w czasie aplikacji musi mieć wysoką temperaturę, bardzo dokładnie i szczelnie okleić proca i nałożyć lakier jednym, pewnym, szybkim ruchem. Schnąć musi min 2-3h w warunkach pokojowych.

O kurde ale bajer, mam się sugerować instrukcją “MOD 200->266MHz dla procesorów serii E21xx/E4xxx i Celeronów 4xx” z Twojego linku, tak? Aplikacje najwygodniej pewnie będzie przeprowadzić od szablonu, a w razie niepowodzenia można go zmyć i spróbować jeszcze raz? Nie chciałbym nic spalić…

Tak.

http://img.photobucket.com/albums/v334/ … p3/036.jpg

Tak ,ważne aby lakier był tylko na tych dwóch pinach, więc podstawą jest dobre i szczelne oklejenie ,jak ściągniesz delikatnie maskowanie - staraj się nałożyć nie za grubo lakieru, to pod lupką będziesz dokładnie widział, jak będzie ok to instalujesz proca i voila.