Zmiana mnożnika E2200, pytanie

(Jarosz1994) #1

Witam! Jeśli nie trafiłem z działem to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie, ten wydał mi się najtrafniejszy.

Do rzeczy, od momentu aktualizacji biosu pojawiła mi się w nim opcja do zmiany szyny procesora, i teraz pytanie, o co z tym w zasadzie chodzi? Podniesienie jej przełoży się na wyższą wydajność procesora? Wiem, że zegar procesora to FSB*mnożnik, ale nie chcę podnosić szyny bo wiem, że mój sprzęt tego nie wytrzyma, dlatego chciałbym wiedzieć czy zwiększenie mnożnika zwiększy również obciążenie procesora.

E2200@2.2GHz

Gigabyte GA-945GCM-S2L

Modecom Feel 400W (wiem, że czarna lista, dlatego wole go nie obciążać)

(falcon89) #2

Mnożnika nie podniesiesz powyżej tego jaki ma określony (11) ten procesor.

:?:

Zwiększenie mnożnika (nie w tym przypadku) zwiększy taktowanie procesora.

Procesor możesz kręcić tylko przez FSB.

Z tym zasilaczem to nawet nie myślałbym o OC.

(Jarosz1994) #3

Tzn ja mam aktualnie mnożnik na 6x

(Łukash) #4

A to przez SpeedStep, technologia która przełącza napięcie i częstotliwość między wysokim i niskim poziomem odpowiednio do obciążenia. Jak byś się uparł to na tym procku i na tej płycie możesz zrobić BSEL MODa 200 > 266 (2.2GHz do 2.93GHz), bez zmiany napięć, bez zmiany chłodzenia nie spowodujesz tym dodatkowych obciążeń < - a te zmiany nie są potrzebne w przypadku 200 > 266.

(Jarosz1994) #5

Dobrze rozumiem, że wystarczy zakleić co trzeba i procesor sam zacznie chodzić na wyższej szynie bez zbędnego męczenia się co wyklucza konieczność zmiany chłodzenia oraz napięć? Jak tak to bomba, popróbuje.

(Łukash) #6

Nie zakleić tylko połączyć lakierem elektroprzewodzącym (taki do naprawy ścieżek np w ogrzewaniu szyb samochodowych)

Tak jest :wink: Sam mam to zrobione na E4400 :wink: Na 350 noname, na płycie bez możliwości OC.

http://wstaw.org/m/2013/03/02/Przechwytywanie_1.JPG

Jakbyś robił to np lakierem to musisz go dobrze wymieszać i podgrzać, w czasie aplikacji musi mieć wysoką temperaturę, bardzo dokładnie i szczelnie okleić proca i nałożyć lakier jednym, pewnym, szybkim ruchem. Schnąć musi min 2-3h w warunkach pokojowych.

(Jarosz1994) #7

O kurde ale bajer, mam się sugerować instrukcją “MOD 200->266MHz dla procesorów serii E21xx/E4xxx i Celeronów 4xx” z Twojego linku, tak? Aplikacje najwygodniej pewnie będzie przeprowadzić od szablonu, a w razie niepowodzenia można go zmyć i spróbować jeszcze raz? Nie chciałbym nic spalić…

(Łukash) #8

Tak.

http://img.photobucket.com/albums/v334/ … p3/036.jpg

Tak ,ważne aby lakier był tylko na tych dwóch pinach, więc podstawą jest dobre i szczelne oklejenie ,jak ściągniesz delikatnie maskowanie - staraj się nałożyć nie za grubo lakieru, to pod lupką będziesz dokładnie widział, jak będzie ok to instalujesz proca i voila.