Zmiana modemu neo na router - pytania

(Szarex2 0) #1

Witam.

Postanowiłem rozdzielić sygnał neostrady na 2 komputery (laptop i PC). Dotychczas korzystałem z internetu tylko na PC (na laptopie tylko przez miesiąc z powodu awarii PC-ta) poprzez modem Thomson SpeedTouch 330. Dziś zakupiłem router ADSL ( Lantech AWR 5000 ii ). PC będzie podpięty kablem, natomiast laptop bezprzewodowo. Mam pytanie. Czy muszę wywalać stare sterowniki od ST 300? Czy wystarczy jak ten modem odłączę, a zainstaluję tylko router? W razie niepowodzenia instalacji routera, chce mieć dalej dostęp przez stary modem ST330.

A co z połączeniem sieciowym? Też stare wywalić?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

(Wojtas_16) #2

Raczej nie. Sprawdź czy są w autostarcie start >> Uruchom wpisz msconfig i enter >> karta uruchamianie. Jeśli tak to je wyłącz.

Możesz je zostawić jeżeli chcesz lub usunąć to zależy od ciebie.

(Szarex2 0) #3

Dzięki za odpowiedź.

-- Dodane 14.02.2009 (So) 10:56 --

Witam ponownie.

Dziś zabrałem się za konfigurację routera - zamontowałem antenkę, potem zgodnie z instrukcją najpierw podłączyłem go do linii telefonicznej, potem do PC, a na koniec włączyłem go do prądu. Diody PWR, oraz LAN1 zaczęły się palić światłem ciągłym, natomiast diody WLAN i ADSL światłem przerywanym.

Potem zabrałem się za instalację sterowników. Włożyłem płytę, odpaliłem "Setup"->"Quick Setup" i wtedy zonk:

Can't find the correct router

Nie rozumiem o co chodzi, diody PWR oraz LAN1 się świeciły, więc połączenie z prądem i PC-tem działało. Diody ADSL i WLAN co prawda migały ciągle, ale nie powinno to chyba przeszkadzać w odpaleniu instalatora. Tego posta piszę ze starego modemu od NEO.

(Vanshei) #4

wywal sterowniki i wszystko co z modemem związane, miałem dokładnie to samo z moim routerem Linksysa :slight_smile:

Połączenie sieciowe także usuń :slight_smile:

(MrAsusrp6) #5

Dioda ADSL będzie migać dopuki w routerze nie wprowadzisz danych do logowania i nie zrobisz save.

WLAN powinna migać przynajmniej tak jest u mnie na Edimax-ie.

Dioda Lan świeci światłem ciągłym bo podpiołeś kabel do portu.

(Szarex2 0) #6

Dzięki.

(Sonic12345) #7

Nie chciałem zakładac nowego tematu. Chcę się zapytać czy lepiej wziąć któryś router d-linka czy linksysa? Też mam neo i chcę podzielić łącze na kilka kompów. Musi mieć wifi bo niedługo kupuję lapka i też chciałbym tam miec neta ale nie po kablu. Jeśli to nie będzie problemem to chciałbym was prosić o jakiś konkretny model z którejś z tych firm. Za pomoc z góry dzięki. Pozdrawiam

(Kpc21) #8

Lepiej Linksys.

(Bolo92) #9

Jak D-Link a Linksys to wybór dla mnie oczywisty :slight_smile: LINKSYS, jak konrety to Linksys WAG200

(Sonic12345) #10

http://www.neo24.pl/linksys-zestaw-wag200-eu-+-wusb54gc-wgkusb200g-eu.html

O ten konkretnie Ci chodzi? Pozdrawiam

(Kpc21) #11

(Sonic12345) #12

No mam zamiar stacjonarne na kabel. A laptopa jakiegoś po wifi. Ten router byłby dobrym wyborem?

(Kpc21) #13

Tak. To bardzo dobry wybór. Mam podobny router (bez modemu, mam radiówkę) - kabel działa bez zarzutu. Jeśli chodzi o Wi-fi - nie wiem, bo nie korzystam, ale jest to renomowana firma i nie powinno być problemów.

(Sonic12345) #14

Dzięki wielkie za opinię. Jutro sobie go zamawiam i mam nadzieję że jak najszybciej do mnie przyjdzie :slight_smile:

(Szarex2 0) #15

Witam.

Problm, którym zaczynałem temat został rozwiązany. Musiałem doinstalować sterowniki do sieciówki (zapomniałem ich zainstalować na początku). Po ich zainstalowaniu pojawiło mi się połączenie lokalne, dzięki któremu mam już dostęp do adresu 192.168.1.1. Odpaliłem konfigurację routera, wpisałem dane do łączenia się z 192.168.1.1, oraz login i hasło od tepsy, tam gdzie trzeba było podać dane od ISP. Niestety nie działaja mi ani strony internetowe. Sprawdziłem ipconfig /all - wygląda to tak:

ifconfig.th.png

Właściwości TCP/IP dla połączenia sieciowego wygląją tak:

ipdns.th.png

Co jest nie tak z konfiguracją połączenia, że net mimo połączenia sieciowego nie działa?

-- Dodane 02.03.2009 (Pn) 14:08 --

UWAGA: problem rozwiązany - miałem nieprawidłowo ustawione opcje ADSL powinno być tak (dla Neostrady):

adsl.th.png

Mieć znajomego admina - bezcenne :slight_smile: