Zmiana nazwy elementu menu kontekstowego

(xomo_pl) #1

witam, czym mogę zmienić nazwę elementu menu kontekstowego? pytam, ponieważ po instalacji office'a z dodatkiem groove, menu kontekstowe jest szerokie, co mnie denerwuje, chciałbym mieć takie jak było czyli wąskie.

szukając w google trafiłem na program shexview którym to podobno mógłbym zmienić nazwę elementu, faktycznie da się ale w programie tym pozycja "synchronizacja folderów programu groove" jest po angielsku czyli groove folder synchronization. Czym mógłbym edytować nazwę tego elementu w menu?

na screenie widać obency stan:

126cfa0ada352682m.jpg

z góry dzięki za pomoc.

(Cosik Ktosik) #2

Spróbuj użyć programów Fast Explorer oraz ShellExView (nie wiem tylko, czy działają pod Vistą).

Możesz też ręcznie usuwać pozycje z menu kontekstowego: viewtopic.php?f=2&t=217352

(Łukash) #3

Usuniesz to programem VistaManager

b703b0ce0caced2am.jpg

(xomo_pl) #4

ShellExView, to to samo co shexview ltóry próbowałem....

ps nie chce usuwać pozycji tylko zmienić jej nazwę....

fast explorer nie pozwala na edycję nazwy elementu....

Łukash, usunąć to ja mogę też z rejestru bo fast explorer / shellxview pokazały mi lokalizację tej pozycji ale ja chciałbym tylko zedytować nazwę......

(Szczuply_NH) #5

zomo_prl , to spróbuj w rejestrze zmienić nazwę

(xomo_pl) #6

w rejestrze jest klucz tylko jeden do groove'a i nosi nazwę groove ... context menu handler a wpis w tym kluczu ma nazwę default i wartość {6C467336-8281-4E60-8204-430CED96822D} ..... więc nie ma co tu zmienić.....