Zmiana nazwy folderów użytkowników, usuwanie ich

Witam

Wiem, że w Internecie jest dużo tego typu pytań i odpowiedzi, ale żadna z nich, jak dotąd, nie była w stanie rozwiązać moich problemów, więc prosiłbym o nie dawanie po prostu linków do innych tego typu pytań.

 

Dostałem ostatnio od mojego ojca komputer, ale jest on już używany, dlatego konto użytkownika na którym wszystko było zostały już ustawione. Zwykła zmiana nazwy profilu nie zmieniła nazwy folderu w C:\Users więc próbowałem różnych metod z Internetu. Jednak bardziej chyba popsułem niż naprawiłem. Jedna z metod wymagała utworzenia dwóch nowych użytkowników - konta którego nazwa miała być taka, jakiej oczekiwałem, oraz tymczasowe konto wymagane do przeniesienia danych z jednego konta na drugie. Dalej należało wejść w Panel sterowania -> System -> Zaawansowane -> Profile użytkownika -> Ustawienia, i tam użyć opcji “Kopiuj do…”. Problem był jednak taki, że gdy zaznaczyłem którykolwiek z profili, opcja kopiowania była niedostępna dla każdego profilu poza domyślnym. Potem dałem sobie z tym spokój i usunąłem te dwa konta, ale zauważyłem, że ich foldery wciąż są w C:\Users, i nie da się ich usunąć. Szukałem dalej pomocy w Internecie, zostałem skierowany do tych samych ustawień aby tam usunąć konta, ale natknąłem się na problem - poza profilem domyślnym i tym, którego obecnie używam było tam tylko jedno “Konto nieznane”, którego nie można usunąć.

 

 

Pytam więc, czy jest jakiś sposób żeby usunąć te foldery nieistniejących już użytkowników? Czy jest jakiś pewny (i bezpieczny, najlepiej bez grzebania w rejestrach) sposób na zmianę ich nazwy?

 

Edit: po restarcie systemu pokazała się opcja do usunięcia tego konta, ale wyskoczył jakiś błąd (chyba “katalog nie jest całkowicie pusty” czy coś) i folder wciąż jest nieusunięty, za to nie ma już tego “Konta nieznanego”.

Jeżeli nie masz jakiś ważnych danych na tym komputrze, to zrób po prostu reinstal systemu …

Foldery systemowe ciężko się usuwa (nie bez przyczyny), możesz użyć programu Parted Magic, który służy właśnie do tego typu rzeczy. Trzeba go wypalić na CD.