Zmiana nazwy użytkownika na dobre

Witam!

Czy można zmneinić nazwe użytkownika całkowicie żeby wszedzie sie pokazywało nick/imięie a nie tylko w menu start?

Wczoraj instalowałem sysyem od nowa, nastepnie poszłem do innego pokoju (kiedy instalował się windows akurat poprosił o nazwe administratora i mój brat wpisał bardzo nieprzyzwitą nazwe, czy da się zmienić tą nazwe?

Jeżeli to jest czysty system to nie łatwiej będzie zrobić nowego administratora z pożądaną nazwą i wtedy to pierwsze konto usunąć…?

Tak, wiem to nie jest odpowiedź, której oczekiwałeś.

Ale niestety tamtego nie moge usunąć :confused:

Nazwę możesz zmienić wchodząc w:

start > uruchom > gpedit.msc > ustawienia systemu windows > ustawienia zabezpieczeń > zasady lokalne > opcje zabezpieczeń:

szukasz w tym miejscu wartości “Konta: zmień nazwę konta administratora” i wpisujesz tam dowolną nazwę.

O ile pamiętam to zmieni to wyświetlające się wszędzie poprzednie nazwy konta administratora.

Oczywiście jest pewien wyjątek. Metoda ta nie zmieni ścieżki dostępu do konta administratora tzn. Ścieżka dostępu będzie wyglądać:

“C:\Documents and settigs"stara nazwa użytkowanika” Ją by było bardzo trudno zmienić na inną na zainstalowanym już sysemie, więc jeśli tej też chcesz się pozbyć łatwiej będzie przeinstalować system.