Zmiana nazwy uzytkownika Windows

Witam, wie ktoś ja zmienić nazwę użytkownika Windows? Chodzi o tą nazwę w Documents and Settings.

W\g mnie nie można zmienić nazwy folderu, ponieważ wiele/bardzo wiele plików odwołuje się do danych zamieszczonych w tych folderach. Stanowczo odradzam. Zmiana nazwy w aplecie Konta użytkowników nie pomaga - sprawdzałem na własnym przykładzie. Z czasem przyzwyczaiłem się do innej nazwy folderu niż użytkownika. Ale: http://support.microsoft.com/kb/236621 (jest tam rada, jak zmienić, ale nie biorę na siebie odpowiedzialności za poniesione straty)

NightMare93 , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

OT – Kosz

Ew. rejestr pod lupe i zamien wszystkie wartości które zawierają adres pod stara nazwa i pokrewne i pozniej z poziomu LiveCD jakiegos pingwinka zmiana nazwy folderu z kontem.

Takze nie biore odpowiedzialnosci.

  1. Panel sterowania > Konta użytkowników > utwórz nowe konto o wybranej nazwie. Zaloguj się na to konto by je zaktywować. Wyloguj się z niego by przejść na dowolne inne konto o uprawnieniach administracyjnych które nie jest kontem którego nazwę chcesz zmienić.

  2. Panel sterowania > System > Zaawansowane > Konta użytkowników > Ustawienia > wybierz profil którego nazwę chcesz zmienić i wybierz opcję kopiowania wskazując jako docelowy folder nowo utworzonego konta w C:\Documents and Settings.

powinno pomóc.

Zrobiłem dokładnie to samo, ale zanim napisałeś i juz mam porządna nazwę użytkownika.

Temat nieaktualny :wink: