Zmiana numerów dysków

Jak zmienić numer dysku? Obecnie wygląda to tak:

Chcę żeby było tak:
Dysk 0 C: D:
Dysk 1 E:
Dysk 2 F: G:

Naciśnij Win+X i wybierz zarządzanie dyskami. Tam masz pod prawo klikiem zmianę liter dla partycji.

Nie chcę zmieniać liter dysku bo to mam tak jak chcę ( C: i D: na SSD M.2, E: na SSD, F: G: na HDD), chcę żeby kolejność dysków 0, 1, 2 odpowiadała kolejności partycji tak jak napisałem:
Dysk 0 C: D:
Dysk 1 E:
Dysk 2 F: G:
bo obecnie jest bajzel

Próbowałem wyłączyć dyski w biosie, po restarcie dysk systemowy pokazywał 0, niestety po włączeniu kolejnego i restarcie znowu wracało do złej numeracji.

Spróbuj przełączyć przewody sygnałowe dysków na gniazdach SATA w płycie głównej.

Numeracja jest wg. portów na płycie głównej, także zapomnij by system zmieniło to. Zrób jak napisał @Astor444, tylko uważaj, bo jak masz UEFI, to system może mieć problem z uruchomieniem po takiej roszadzie kabelków.

Obecne podłączenie wygląda tak:
SSD m.2 na system i partycję D:
SSD wpięty w SATA 0 (partycja E:)
HDD wpięty w SATA 1(partycje F: G:

Poszukaj opcji w BIOS/UEFI, która odpowiada za wykrywanie kolejności wykrywania napędów - możesz nie mieć, bo to rzadko spotykana funkcja. Ewentualnie poszukaj opcji bootowania, gdzie jako pierwszy dysk powinien być ustawiony dysk podpięty pod M.2. Może to pomoże…

MOBO Gigabyte Z270X Ultra Gaming, kolejności wykrywania poszukam ale nic takiego do tej pory nie rzuciło mi się w oczy. Bootowanie jest M.2. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że Windows zgłupiał po sklonowaniu jednego SSD na drugiego i problem rozwiąże się po czystej instalacji systemu (ale to dopiero jak wydadzą Spring Creators Update).

Możliwe…

Co do opcji bootowania, to w większości płyt jest taka dodatkowa funkcja pozwalająca na wybranie z jakiego dysku najpierw ma startować system. Tam zmieniasz kolejność. Później jak umożliwiasz uruchomienie z HDD, to właśnie ten z pierwsze pozycji jest wybierany jako domyślny. Tak samo jest jak masz więcej napędów CD/DVD/BL.

U mnie Windows (zarządzanie dyskami) też pokazuje dysk SSD m.2 (nvme) jako ostatni.