Zmiana obudowy: komputer nie działa

Hej kupilem nowa obudowe , elegancko wszystko powkrecalem wszystko pieknie ladnie odpalam sprzet

Na ekranie brak sygnalu, grafika sie nie swieci nie rusza. Odlaczylem I odpalilem na zintegrowanej to Samo nic nie chodzi, nie mam czasu dzis zeby grzebac , procek czy plyte mi Szlak trafil bo nie czaje?

Skoro wszystko złożyłeś a nie działa, to może źle złożyłeś :slight_smile:

Zasilacz włączony?

Wentylatory się kręcą? Jakieś diody diagnostyczne masz na tej płycie? Wyjąłbym płytę i odpalił ją na zewnątrz obudowy „na kartonie” wpinając tylko niezbędne rzeczy jak zasilacz, procesor, jeden moduł pamięci. Jeżeli odpali to krok po kroku szukać przyczyny.

Czasami system nie startuje, bo moduły pamięci nie stykają. Może trzeba przeczyścić złącze krawędziowe pamięci RAM. Ja to robię delikatnie kartką z notatnika ale można też gumką How to Clean RAM Contacts the Right Way - Full Tutorial Wielokrotnie po wyjęciu i włożeniu RAM sprzęt mi nie działał i ruszał gdy wyczyściłem złącza krawędziowe.

Tak na pierwszy strzał, np. nie wpięta wtyczka 4 lub 8 pinowa do płyty.

Na plycie Debug led swieci na CPU ale nie mozliwe ze cpu bo go nie ruszalem wgl , Msi h310m prom2 plus, teraz go wyjalem paste dalem i dalej to samo, nic spalonego nigdzie nie ma , bateria tez juz sie bawilem

To tez nie zadzialalo zrobilem reset cmos bios z zworka dalej nic

Obudowa niesprawna!

Z obudowy podpiety tylko guzik do wlaczania

Czy na 100% są dobrze wpięte wtyczki w płytę? Bo jeśli rusza ale nie wstaje, to najczęstszą przyczyną jest albo brak wtyczki 4 pinowej, albo jej nieprawidłowe wciśnięcie (wbrew pozorom, całkiem często się to przytrafia), albo brak kontaktu, np. któryś pin od wtyczek wysunął się do góry i niema całego zasilania.

Kolejny problem, to np. zakurzyły się sloty pamięci RAM, albo RAM został wciśnięty zbyt słabo, krzywo.

Czy było zdejmowane chłodzenie i CPU? Bardzo często trafiają mi się płyty, w których ktoś wyjął CPU i potem odkurzał sobie pędzelkiem płytę. Zazwyczaj taka operacja prowadzi do zaciągnięcia gniazda CPU włosami z pędzla i pokrzywieniem pinów.

Zasilacz dziala na innej plycie bez problemu :frowning: , nie mam xadnej na 1151 wiec Zamowie nowa matke na start :see_no_evil:

Wymontuj wszystko z tej nowej obudowy i zmontuj sprzęt na stole (zasilacz, kompletna płyta z wyposażeniem, dysk). Będzie łatwiej kombinować.

Jeszcze tak sobie myślę z takich błędów przy wymianie obudowy zdarza się ludziom nie wykręcić zbędnych gniazd na śruby i jak trafi któraś w płytę to robi zwarcie, oraz często blaszki od zaślepki z przodu wchodzą w porty USB lub LAN i tutaj efekt bywa podobny.

@Noniemoge jak już dojdziesz co było przyczyną nie działania komputera to napisz co.

Uszkodzona obudowa po raz kolejny.

Na dziesiatki skladania kompow pierwszy raz taki przypadek Matka wymieniona wszystko smiga