Zmiana Odświeżania

Witam.

Zainstalowałem linuxa ubuntu 6.10 i ustawiłem rozdzielczość ekrany na 800x600 ale nie moge zmienić odświerzania.Jest ustawione na 85hz i mnie az oczy bolom.

Dlaczego niemoge zmienić czestotliwości odświeżania??

Zainstalowałęm stery.

Mam karte gf4mx440 i jakiś monitor crt z optimusa i boje sie żeby sie nieuszkodził od tej czestotliwości odświeżania :oops:

sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

i edytujesz sekcje: “Screen” i “Devices”.

No ale tam nic niema o odświeżaniu :?

Sorki bardzo, ale pisałem to z głowy…

Konkretnie to

Section "Monitor"

Cytat z forum.ubuntu.pl użytkownika Huk.

NIemam ksiażki od monitora :frowning:

Ja chce miec rozdzielczość 800x600 i odświeżnie 72hz.

Możesz mi napisać co tam wpisać aby mieć taka rozdzielczść bo niechce se niczego zewpsuc.

Mozesz mi podać jakie wartości mam wipisać abt mieć odświerzanie 72hz??

Dobra, niech Ci będzie ;), ale musisz mi pomóc.

Konkretny model, seria itd. (powinno być na “naklejce” z tyłu monitora), bo inaczej nie będziemy się bawić.

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

hmmm…

Z tyłu wyczytałem tylko że to model OPTIView II 15B

Pisze ile prądy pobiera że niemożna otwierac :stuck_out_tongue: itp. itd.

Nic konkretnego nie znalazłem odnośnie tego modelu, jedynie ten certyfikat: http://www.partner.optimus.pl/serwis/ce … II_15B.doc w którym wyczytałem jedynie parametry 50/60Hz. Czy może ktoś doradzić, które z wartości jest odświeżaniem poziomym, a które pionowym :slight_smile:

Zadne - jest to zakres napięć sieci prądu

zmiennego oraz jej częstotliwości

Racja, racja. Za szybko chciałem pomóc :slight_smile:

Niestety nie znalazłem w internecie żadnych danych o odświeżaniu poziomym i pionowym tego monitora. Najlepiej by było, jakby któryś z forumowiczów posiadający taki monitor podał te parametry.

Do autora: Spróbuj zmieniać pojedynczo nieznacznie parametry i sprawdzaj jak to wpływa na obraz. Wydaje mi się , że monitor powinien przyjąć górną granicę dla HorizSync, zatem spróbuj ustawić tak

XX - 72

gdzie XX to Twoja dolna granica odświeżania (zostaw domyślnie).

w trybie tekstowym:

dpkg-reconfigure xserver-xorg

i tam ustaw rozdzielczosc i odswierzanie