Zmiana odtwarzania dźwięku między głośnikami a słuchawkami

(Mister1294) #1

Jak zmienić odtwarzanie dźwięku między głośnikami 5.1 a słuchawkami bez przełączania kabli..?

bo mam z tym problem np jeśli chce porozmawiać przez ts lub speaka.

(adam749) #2

Podłączasz słuchawki do przodu kompa (jak masz wejście) i wyłączasz głośniki 5.1CH.

Jak nie masz z przodu to ile wyjść masz z tyłu i jaką dźwiękówkę mas??

(Mister1294) #3

mam 5 wyjsc z tylu... z przodu nie mam... karta to c-media wave deviance

(adam749) #4

To tak: spróbuj podłączyć słuchawki pod wolne wyjścia, potem na pasku zadań masz ikonke od audio to w nią wejdź i poszukaj może się je da "przeprogramować" na inną funckje. Tak się da na AC'97 to może na ta twoją też się da.

(Mister1294) #5

Przeprogramować, ale na co? ja chciałbym zrobić coś takiego żeby np nacisnąć f12 i żeby zamiast muza przez głośniki szła przez słuchawki, i żeby działał mikrofon

(adam749) #6

Z tymi portami to poszukaj czegoś takiego (nie będzie to wyglądało tak samo bo masz inną karte, ale powinno być):

beztytuupb4.th.jpg

Takich bajerów to chyba nie ma.

(Mister1294) #7

Mam takie coś... ale to za każdym razem muszę przestawiać to?

W dniu 14.06.2008 , o godzinie 21:30 został dopisany post przez mister1294

mam podobne okienko ale nie mogę tu nic przestawić

(adam749) #8

Czyli nie można takiego triku zrobić. Musisz się bawić w przełączanie kabelków lub jakieś wyjścia na przód obudowy kupić.

(Mister1294) #9

Jakie wyjścia?

(adam749) #10

Coś tego typu. Takich paneli jest dużo od wyboru do koloru.

(Mister1294) #11

no ale wtedy tez bede musiał podłączać jak bede chciał korzystać ze słuchawek i odłączać je jak słuchac muzyki przez głośniki

(adam749) #12

Nie, Podłączasz słuchawki i jak już nie chcesz przez nie słuchać to odkładasz je na bok i słuchasz z głośników. O ile te kable nie będą Ci przeszkadzać.

(Mister1294) #13

aha... to chyba to zakupię.... Dzięki Wielkie

(adam749) #14

Tylko tego jest dużo. Nie bierz tego co podałem jak Ci sie nie podoba tu masz więcej.

(Mister1294) #15

a może być jakiś najprostszy za 10 zł byle tylko miał wejście słuchawkowe?

(adam749) #16

Możesz, tylko jeszcze sprawdź w instrukcji od płyty głównej, czy możesz takie cuś podłączyć. Sprawdź czy masz piny Front Panel , Front panel audio lub coś podobnego.

(Mister1294) #17

Zgubiłem instrukcję... da się to jakoś inaczej sprawdzić?

(adam749) #18

Jaką masz płyte (producent i model)??

(Mister1294) #19

Pisze w podpisie :slight_smile:

shuttle av 42

(adam749) #20

Można podłączyć.