Zmiana PC na nowy - wasze opinie i rady

i przez to chcesz wydać 250zł więcej na E8400, gdzie przy E5200 wchodzisz do BIOS’u i zmieniasz FSB na 280 i masz 3.5GhZ? :expressionless:

nawet nie będziesz musiał podnosić Vcore, zmienisz jedno ustawienie i masz 250zł w kieszeni (oczywiście metafora) :wink:

Czy na tym kompie będę mógł zainstalować mojego starego Windowsa XP na którym obecnie pracuje ??

zainstalować możesz zawsze, tylko jest sprawa legalności, jeśli masz Windows w wersji BOX to po zainstalowanieu na nowym kompie będziesz miał nadal legalnego Windows’a, a jeśli wersję OEM (dla danego kompa) to raczej nie, ale zawsze można pokombinować (zadzwonić do M$ i powiedzieć że zmieniło się płytę główną itd.) i może też się uda :slight_smile:

Raczej miałem tu na myśli 32 oraz 64 bity :stuck_out_tongue: Kumpel powiedział mi że mój XP wykryje mi tylko 3,25 GB ram a nie caluśkie 4 :?

no jeśli masz os’a 32bitowego to wykryje ~3,2gb

64bity wykryje całe 4gb

to mogłeś to uwzględnić w swoim poprzednim poście :?

skąd mam wiedzieć o co ci chodzi?

myślałem że o legalność

ma rację :wink:

A teraz troszkę odchodząc od temu. ile mogę zawołać za mojego starego kompa:

:arrow: Procesor: AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+

:arrow: Płyta główna: Kobian KOB KT400 FDSX (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

:arrow: Pamięci: 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

:arrow: Dysk twardy: Seagata Barracuda 7200.7 80011 (80GB)

:arrow: Nagrywarka DVD: LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4167B

:arrow: Odtwarzacz CD: AOPEN CD-RW CRW5224

:arrow: Karta dźwięk.: VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

:arrow: Karta sieciowa: Tak (zintegrowany/a)

:arrow: Karta graficzna: nVIDIA GeForce FX 5200 64MB

około 250-270zł a bardziej szczegółowo poszukaj sobie na allegro.pl ceny poszczególnych części :wink:

MOBO: Asus P5Q PRO 290 zł

CPU: Intel CORE 2 DUO E8400 3.0 GHz BOX 418 zł

RAM: KINGMAX DDR2 2x 1024MB PC1066 120zł

GPU: SAPPHIRE HD 4870 X2 1350zł

HDD: Samsung HD322HJ 130 zł

PSU: OCZ StealthXStream 600W SLI 189zł

DVD: Pioneer DVR-215BK 73 zł

albo jak hcesz miec 4 GB ramu to zamień na

DDR2 OCZ 4GB PC1000 2x2GB Platinum CL5 244zł

2500-2800 zł :)ale kompa masz już zwalistego :slight_smile: pozdro…

Tukanek:), zostaje przy tym co juz podawałem wcześniej :slight_smile:

Jeszcze jedno pytanie:) będę miał już ten dysk 640Gb i jak go podzielić racjonalnie na partycje ??

Filmów nie mam, muzyki niewiele wiec oddzielnych partycji dla nich robić nie muszę :slight_smile:

ja myślałem o 3 partycjach:

:arrow: Systemowa - 60GB - XP + programy

:arrow: 2 partycje po 290GB na reszte

ja bym dał mniej wiecej tak:

50gb- winda i stery

50gb- programy

100gb- gry (zależy czy dużo grasz)

30gb- muzyka

50gb- film

i reszta na inne pierdoły.

tyle miejsca, sam nie wiem jak by to wykorzystać …

według mnie to o wiele za dużo , ale tylko ten dysk się jak na razie opłaca brać :wink:

ale tak to np. coś takiego:

30gb - stery, Windows

100gb - filmy, seriale itd.

30gb - zdjęcia

30gb - muzyka

60gb - gry

40gb - programy

reszta na instalki programów, backup danych

Po co aż tyle miejsca na samą Windę i sterowniki ?? Czy 20 GB nie styknie na te 2 składniki ??

Ja na dzień obecny mam nie całe 6GB XP+programy. Więc może (z myślą o VISTA kiedyś tam) dać na systemowy tylko 20 GB i to starczy. Na programy dać 40GB. Resztę podzielić na 2 równe partycje i po upychać wszystko w odpowiednie foldery. Co wy na to ??

ja tylko podałem moją propozycję, ale wybór należy do ciebie, nie ma to znaczenia jak rozdzielisz dysk na partycję :wink:

“it’s up to you” :wink:

Ja bym podzielił dysk na 4 partycje:

  1. System.

  2. Dokumenty, Praca, Szkoła lub jak kto woli.

  3. Multimedia czyli filmy, gry, muzyka.

  4. Programy.

A pojemność to niech każdy sobie sam ustali wg. uznania. Sam mam tak podzielony dysk.

Oczywiście po formacie dysku nie będzie 640 Gb.

100gb vista + prog

reszta na dane i gry

nie lepiej system razem z programami mieć na jednej partycji ? przecież jak wam sie system spieprzy i jak zrobisz format to programy też będzie trzeba zainstalować jeszcze raz…

Dla XP wystarczy 20GB, dla Visty SP1 64bit to 20 GB za mało.

ja mam u siebie XP Prof. SP2 na partycji 10GB i mam jeszcze 6Gb wolnego, ale nie mam zainstalowanych żadnych wielkich obrabiarek do grafiki czy video. Moje dokumenty zawsze trzymam na innej partycje żebym ich nie tracił za każdym formatem

Kości zostały rzucone :slight_smile:

ZESTAW został zamówiony :slight_smile:

Dziękuje wszystkim za pomoc :slight_smile: