Zmiana platformy z amd na intel-zakup

Pytałem się na forum o płytę pod amd x2 topic: viewtopic.php?f=19&t=214141 , lecz chyba jednak złoże coś na dual-core i bede krecił, bo w przyszłości będę mógł wrzucić 4-rdzeniowca, a athlonyx2 już kończą produkcję i nie wrzucę phenoma pod am2, mój budżet na płytę+procesor to max 450-500zł i myślałem nad takim czymś:

ABIT IP35-E: http://www.ceneo.pl/categories.aspx?sea … e=99999999

Intel Dual Core E2140 albo 2160 : http://www.ceneo.pl/categories.aspx?sea … e=99999999

i czy pod tego abita wrzucę w przyszłości jakiegoś penryna??albo może zamiast tego abita wziąc foxconna P35A??

Jak to nie wrzucisz? Wrzucisz, wrzucisz i będzie działał.

Co do intela to z płyta masz taki wybór

MSI P35 Neo2 FR

Foxconn P35A-S

Gigabyte P35 DS3R

DFI P35 Blood Iron

a procka bierz wtedy E2160

Wrzucisz Phenoma pod AM2, bo się da, tylko nie będzie HT 3.0 i pewnych funkcji od zarządzania energią, wystarczy uaktualnić bios w niektórych płytach aby Phenom był wykrywany poprawnie.

Penryna da się wrzucić do tego Abita, ale w Abicie IP35-E występuje podobno podwójny start po o/c procka, ja bym brał Foxconna P35A, P35A-S jeśli chcesz dyski łączyć w Raid, MSI P35 Neo2-FR, FIR jeśli potrzebujesz portu FireWire lub DFI P35 Blood Iron.

występuje ale tylko raz,aby zapobiec uszkodzeniu płyty/procesora później jest już wszystko normalnie.

Ja polecam Abita IP35 ale bez E(lepsze wykonanie chłodzenia plus parę dodatków) do tego DC 2160 (do 2180 nie warto dopłacać bo przy OC maja takie same możliwości).

Foxconna bierz. Niedługo będziesz mógł wsadzic Penryna np. E8200/E8400(3 Ghz, o/c nawet potrzebne nie będzie) z 6 mb cache :wink: które ma bardzo niskie temp i spokojne wykręcony proc może chodzić pasywnie na Scythe np. :wink: i ceny od ok. 450-650 zł i mniejsze zużycie energii (45nm).

czyli lepiej nie pakować się w AMD, jak nie to po wypowiedziach recenzjach chyba będzie najlepiej jak wezmę tego e2160, a płytę to chyba wezmę tego foxconna p35a, albo MSI P35 Neo2 FR, bo ma crossfire i w przyszłości sobie może dorzucę drugą hd3850(tylko czy wytrzyma wtedy zasilacz chieftec GPS-450AA-101A ATX 450 Watt, ten którego bym zamierzał brać ?? ), a jak nie opłaca sie łączyć w crossfire, to jaką płytę pod p35 bez crossfire tak w granicy 300zł(najlepiej poniżej) brać ??

Na tych płytkach nie będziesz miał cf w pełnej szybkości x16 tylko mechanicznie 16x i 4x

Bierz jedną z tych płyt

Lepiej jednego, porządnego GeForca niż radki w CF w tym wypadku.

tylko że na GF nie mam tyle kasy aby kupić 8800gt, a teraz kupie hd3850, a drugiego np: za pól roku jak będę miał kasę, a i wtedy te radki stanieją dużo

…wtedy sprzedaż radka, dołożysz do nowego GeForca ;-).