Zmiana płyty głównej - naprawa Windows

Siema! co do mojego poprzedniego tematu to okazało się, że jednak płyta siadła dlatego kupiłem nową. Wiadomo, że teraz Windows się nie włącza, jakim poleceniem w konsoli odzyskiwania dałoby się uruchomić go żebym mógł chociaż zgrać ważne dane i zrobić poźniej format? Pozdro

Możesz skorzystać z opcji naprawy Windowsa - nie uruchamiaj konsoli odzyskiwania, tylko skorzystaj z naprawy instalacji. Uruchom komputer z płyty Windows (zakładam, że masz XP) i rób tak, jakbyś chciał zainstalować WinXP - instalator dojdzie do momentu, w którym wykryje, że na dysku jest już zainstalowany system i wtedy będzie do wyboru opcja naprawy instalacji, bądź nowej instalacji - wybierzesz oczywiście opcję naprawy.

Będzie to trwało mniej więcej tyle, co normalna instalacja i będzie wyglądać podobnie, ale po ukończeniu będą zachowane wszystkie programy i ustawienia sprzed instalacji.

Hmm, właśnie włączyłem ten komputer i wszystko działa normalnie, zmieniłem płytę z ASRock K7VT4A Pro na ASRock K7Upgrade-600. W sumie wszystko działa jak wcześniej, wykryło nowe urządzenie RAID i się zainstalowało tylko tyle… Używać tak kompa czy lepiej zrobić format?

Póki działa dobrze, to szkoda czasu na formatowanie i ponowną instalację :slight_smile:

Ale zawsze lepiej format… Jak ja włożyłem nowy dysk to chodziło trochę ciężko, a po formacie zbyt szybko :stuck_out_tongue: