Zmiana płyty z Asrock na Asus. Czy będzie róznica?

Witam wszystkich w tym Świątecznym dniu:-)

Mam drobne pytanka:)

Konfiguracja mojego sprzetu to Core 2 Duo E6320; Asrock 4CoreDual-SATA2; GEIL DDR2 2 x 1024 PC667 DUAL ULTRA CL3; Gigabyte 8600GT 256MB PCI-E Zalman; Samsung SP 1213C 120GB SATA + Samsung SP 1213N 120GB ATA; Chieftec 450W; LCD 17" LG L1753TR-SF; Vista Home Premium PL 32Bit Legal User i pytania:

  1. Chce zmienić płyte z tej powyżej na: Asus P5N-E SLI nForce650i SLI 335,00 zł. Czy odczuje jakąś róznice??

  2. Chce też dokupić drugą taką sama karte graficzną czyli Gigabyte 8600GT 256MB 128Bit PCI-E Zalman 370,00 zł i podłączyć je w SLI, czy faktycznie odczuje zwiększąną moc/wydajność??

3.:slight_smile: Chce dokupic jeszcze taki sam ram Geil 2GB DDR2 667 Dual Chanel Kit Ultra 3 159,00 zł i wtedy wszystkie sloty pamięci bądą zapełnione co w sumie da mi 4GB, czy będą działały w trybie dual chenal??

  1. Czy na mój zasilaczy wystarczy do tego wszytskiego??

Bardzo proszę o odpowiedz na moje 4 pytanka:)

Pozdrawiam i Życze Wszystkim wesołych, spokojnych i radosnych Świąt!! :slight_smile:

  1. Odczujesz , ale nie małą. System powinien pracować stabilniej.

  2. Odczujesz skok wydajnościowy, bo co dwie karty to nie jedna.

  3. Z reguły każda nowa płyta pracuje w dual channel, więc nie powinno być problemów.

  4. Powinien wystarczyć, jeżeli jednak byłyby restarty komputera to wymiana zasilacza na Amacrox Frei Erde 500W.

  5. Kup nową pastę termoprzewodzącą na proca + Scythe Katana i kręć procka, bo potencjał ma duży do o/c.

Dzieki za odpis:)

Co to jest to Scythe Katana??

A co do zasilacza to dzwoniłem do sklepu proline żeby spytać czy maja tą płyte i procka i powiedziano mi żebym lepiej kupił inny zasilacz :(((( a ten ma dopiero 2 miesiace i kosztowal troche. Napewno bedzie za slaby?? Jejku co za pech :-(((((((((

Scythe Katana jest to markowe chłodzenie na proceor.

zapewne twój zasilacz będzie za słaby. Możesz go jednak sprzedać np. na allegro i za otrzymaną sumę + to co dołożysz (150+50) będziesz miał CHiefteca 500W APFC

zasilacz wziąłbyś ten

http://allegro.pl/item283452279_mocny_c … ratis.html

śmiem twierdzić,że jeśli nie kręci to różnica w płytach będzie bardzo mała…zwłaszcza w stabilności… :stuck_out_tongue: