Zmiana podlinkowanych obrazków we Writerze


(system) #1

Mam taki sam problem jak w tym watku zapisywanie-obrazkow-dokumentu-openoffice-t415499.html czyli wkleiłem do writera obrazki w taki sposób, że zostały one tylko podlinkowane a nie wklejone fizycznie. Wklejanie po raz kolejny prawidłowo wszystkich kilkudziesięciu zdjęć nie wchodzi w grę, tym bardziej, że sporo z nich zostało przyciętych i przeskalowanych z poziomu OO. Może ktoś jednak znajdzie sposób na jakieś automagiczne zapisanie pliku writera w taki sposób by nie linkował tych zdjęć ale zapisał je w pliku ods.

Na chwilę obecną, aby nie utracić zdjęć w razie problemów z serwerami z których te zdjęcia są linkowane, zapisuję takie pliki w formacie PDF ale w tym momencie tracę możliwość wygodnej edycji zawartości pliku.

PS.

Przy okazji te 2 poniższe zasady tego forum są chore, sprzeczne z ogólnie obowiązującymi w całym Internecie. Pierwszy raz spotykam się z forum gdzie należy dublować tematy. Moderatorzy mają płacone od ilości nowych wątków?

"Nie dopisuj się do cudzych tematów, nawet jeśli problem jest identyczny. Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie. Nowy problem, nowy temat.

Nie dopisuj się do starych tematów (sprzed kilku miesięcy, lat), nawet jeśli problem jest identyczny. Wprowadza to niepotrzebne zamieszanie. Nowy problem, nowy temat."