Zmiana podziału łącza


(system) #1

Witam! Od pewnego czasu mam na współkę z sąsiadami internet netia 1 mb/s. Łącze jest podzielone routerem D-Link DSL-524T. Lecz moi sąsiedzi maja chyba jakis program wgrany, który "mocna zamula". Nie jest to na pewno ściąganie plików, ponieważ to się codziennie powtarza. Każde wejście to inny komputer, które jest oznaczone diodą. Często ich dioda mocno miga co oznacza duże wykorzystanie łącza. Problem jest następujący: Czy da się zwolnic prędkość internetu u drugiej osoby (ewentualnie zablokować)? Jak to zrobić w możliwie jak najprostrzy sposób? Dodam, że router znajduje się u mnie.


(Neon1992) #2

Moim zdaniem sąsiad może mieć wirusa, powiedz mu żeby przeskanował kompa.


(system) #3

dodam jeszcze, że taka sytuacje ma miejsce okresowo np. 3 h jest zamulony a po chwili jest ok.


(Itq5) #4

No to sąsiad poprostu ściąga jeskieś pornoski albo cos innego :lol: Poza tym zawsze mozesz wyjąć wtyczke to najprostrzy sposób.. ale skoro to 3h to nic się niestanie jak sobie troche pościaga.. :wink:


(system) #5

to na bank nie jest sciaganie :slight_smile: Wiem bo się pytalem...


(Kamycki Szymon) #6

Jest jeszcze kwestia tego jak bardzo sąsiad jest z Tobą szczery.

Jest prosty sposób na sprawdzenie co powoduje takie obciążenie sieci ze strony sąsiada.

Wejdz na stronę konfiguracji routera (spróbuj w przeglądarce wpisać 192.168.1.1 albo coś w ten deseń) i gdzieś tam powinno być coś takiego jak logi. Wiedząc jaki sąsiad ma IP zobacz z jakimi stronami się łączy. Zobacz czy nie są to trackery torrenta lub coś w stylu Rapidshare czy Megaupload.

Miłego śledźtwa.