Zmiana Pracy Dysków SATA Z Trybu IDE Na AHCI/RAID bez reinst

Dyski SATA pracujące w IDE to bezsensowna strata wydajności. Niestety mam tu mały zgryz i nie obędzie się raczej bez Waszej pomocy. :wink:

W ostatnim numerze (2/2009) “PC WORLD” znalazłem artkuł “SATA-lne zauroczenie”. Niestety, jak widać, nie popełniono go wystarczająco solidnie.

Ze strony Intela pobrałem plik iata87cd.exe (latest driver) i chcąc wyodrębnić z niego pliki sterownika wpisałem w Wierszu polecenia:

iata87cd.exe -a -p <ścieżka_docelowa> (w moim przypadku C:\Administrator@\Desktop\Intel) co dało efekt w postaci: “Składnia polecenia jest niepoprawna”.

* Jak powinien wyglądać POPRAWNY wpis?

ewentualnie

* Skąd mogę pobrać wyodrębniony już plik sterownika, by po prostu skopiować go do katalogu \windows\system32\drivers?

* Na czym polegają zmiany w rejestrze? (Prócz “0” w miejsce “4” w “Start” klucza HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services/msahci)

lub inaczej

* Jak znależć gotowy plik REG do chipsetu X38,48 dla Asusa P5E?

AHCI przynajmniej wg. mnie jest wolniejszy i ciągle mieli dyskiem po włączeniu-jak dla mnie to tylko bajer niepotrzebny

Kolejny przykład lenistwa, jakbyś choć poświęcił 5 minut na przeszukaniu się to byś znalazł potrzebne informacje, wystarczy wstukać: AHCI.

nie prościej będzie zainstalować paczkę w systemie, zresetować i włączyć tryb AHCI ??

Panowie!

Nie prowadzimy dyskusji na temat wyższości AHCI nad IDE (czy też odwrotnie), a zarzuty lenistwa również rozmijają się z tematem (uwaga nie wniosła nic do wątku - traktuję ją jako “nie byłą”).

@technik_elektro:

Może i prościej, ale nie wiem o jakiej paczce mowa. Jeśli chodzi o SP1, to jak najbardziej jest zainstalowana w moim systemie. Podejrzewam, że to by pomogło przy instalce Windows ze zintegrowanym SP1.

Tak więc problem nadal istnieje, a ja czekając na pomoc mądrzejszych - szukam dalej… :?

a o jakiej paczce piszesz w pierwszym poście ?? zainstaluj drivery od kontrolera ahci, następnie zmień na ten tryb w biosie,

po co ta zmiana między trybami ?? masz 2 dyski ?? macierzy i tak nie postawisz musiałbyś przenieść system do formy obrazu…wiesz jaka jest różnica między tymi trybami, co chcesz uzyskać??