Zmiana procesora(numer karty głównej)

Witam!

Mam problem. Niedawno byłem w sklepie ze sprzętem komputerowym. Chciałem sobie kupić nowy procesor. Gość któy tam sprzedawał pytał o jakieś numery karty głównej czy coś takiego i wymienił jeszcze inne jakieś dane karty głównej. Problem jest w tym ze nie pamiętam co to było. Moglibyście napisać mi jakie dane są potrzebne aby dopasować procesor do karty. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pytał o model płyty głównej i gniazdo procesora.

Sprawdź model jaki posiadasz,wchodzisz na strone producenta płyty głównej i tam masz jakie płyta obsługuje procesory.

Witam

Zainstaluj program np Everest Home Edition

i podaj nam dane jaką posiadasz płytę główną.

Zainstalowałem Everesta. Przy nazwie płyty głównej mam nieznane. Ale dalej jest coś takiego, przy PCI jest to ATI Radeon Xpress 200 (RS480/RS482/RX480/RX482) Chipset - Host Bridge , Motherboard 63-015-0000010-00101111-091406-ATI$ASRO2015_ALIVEXFIRE-ESATA2 BIOS P1.00

Motherboard DMIMOBO: ALiveXFire-eSATA2 . Nie wiem czy to to dokladnie o co wam chodzilo.

CPUID CPU-Z

Dzięki za ten programik. Model płyty głównej to ALiveXfire-eSATA2, chipset: ATI Xpress 200(RS480), southbridge: ATI SB600, LPCIO: Winbond: W83627EHF. Jeszcze może podam info o CPU: AMD Athlon 64 X2 3600+, Socket AM2 (940).

Tak.

Tyle to ja wiem. Chodziło mi tylko o informacje o karcie jakie musze podać sprzedawcy, żeby wiedział jaki procesor do niej można kupic.