Zmiana procesora Toshiba Satelitte C655-S5118

Cześć ludzie.

Chciałbym zmienić procesor w tym starszym komputerze na coś lepszego. Czy ktoś pomoże z wyborem procesora i jakie problemy mogę

napotkać przy instalacji? Z tego co widzę po rozkręceniu laptopa i odkręceniu chłodzenia, blokady/śruby procesora to wszystko wyszło normalnie. Wiem że trzeba usunąć starą pastę i nałożyć nową. Jak już kupię i włożę nowy procesor co dalej? Czy sprzęt normalnie odpali czy trzeba coś ustawiać?  (Toshiba Satelitte C655-S5118, Win 7 64)

Dziękuję

Najpierw sprawdź czy masz najnowszy BIOS,czy będzie mógł obsługiwać ten nowy procesor.

Pierwsza  sprawa  to  to co kolega piotrci napisał  a druga  to sprawdż czy procesor  jaki chcesz  tam dać  ma  to samo TDP - dlaczego to wazne? Układy chłodzenia  i zasilania  procesorów w laptopach sa  projektowane z  niewielkimi zaspasami wydajności i wsadzając  procesor  który znacząco przekracza to co producent na starcie tam dał możesz  doprowadzić do sytuacji że

-układ  zasilania  na  płycie  gółwnej  laptopa  nie  da  rady dostarczyć  odpowiedniej mocy i komputer się  nie  uruchomi a w sytuacji ekstremalnej uszkodzisz  płytę główna 

  • układ  chłodzenia  nie da sobie rady i cały czas  będzie  pracował na wysokich obrotach albo laptop będzie się awaryjnie wyłączał 

Najlepiej dobrać  taki procesor  który był montowany przez producenta w  danym modelu laptopa

Cześć,

Czesc

Nowy procesor zainstalowany. Nie bylo wiekszych klopotow z instalacja, po tym jak wymienilem plyte glowna wczesniej, a teraz powtorzylem te same czynnosci tylko zmieniajac procesor na nowy.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim za pomoc, a szczegolnie Abrakadabra77 za szczegolowe info gdzie mam isc dalej.

Temat zamykamy.

P.S. Przepraszam za brak polskich ogonkow, ale w pracy gdzie pisze za granica na kompie nie ma zainstalowanej polskiej czcionki.