Zmiana procesora z 32Bitowego na 64Bitowy procesor=bluescree


(Nore234) #1

Witam, otóż mam dosyć uciążliwy problem mianowicie kilka dni temu kupiłem procesor C2Q Q8200, który zmieniłem z 32Bitowego procesora PentiumD820. Problem jest taki że komputer zawiesza się przy włączaniu, lub podczas ekranu na win7 "welcome":)) wywala RÓŻNE kody na bluescreenie, teraz właśnie robie system na nowo i kilka razy go też zwiesiło podczas formatu... Co może być przyczyną takiego zachowania? Wadliwy czy coś ze sterownikami i po zainstalowaniu sterów będzie już dobrze?


(CoolWeed) #2

Jeśli dobrze rozumiem po prostu zmieniłeś procek nie ruszając systemu ? Jeśli tak to zrób od nowa cały system na włożonym już procku 64 i wtedy napisz co się dzieje .


(Nore234) #3

Problem rozwiazany, po formacie komputer jest juz “sprawny” :slight_smile:


(Pablo_Wawa) #4

A w ogóle co to za bzdurna informacja, że procesor Intel Pentium D820 jest 32-bitowy. Jest 64-bitowy (rejestry, instrukcje), jak wszystkie procesory produkowane od kilku lat, ma tylko ograniczenie obsługi pamięci do 4 GB RAM (przez to, że szynę adresową ma tylko 32-bitową).


(Nore234) #5

Nie wiem, nie znam się bardzo na komputerach, ktoś mi tak powiedział po prostu.

Wracam do punktu wyjścia, kilka godzin było ok, teraz wywala najróżniejsze błędy podczas odpalania systemu, np ntfs.sys, bad_pool_header, win32k.sys,irql_not_less_or_equal i 0,5 sekundowe bluescreeny, ale jeśli uda mi się go już odpalić to będzie ok… Co można mu jeszcze zrobić ?


(Pablo_Wawa) #6

Czasami pomaga aktualizacja BIOSu płyty głównej, ale to delikatna sprawa i nie wiem, czy Ci to proponować.

Podaj chociaż markę i typ płyty głównej (możesz to odczytać programem CPU-Z w zakładce Mainboard) oraz wersję BIOSu (przy starcie).

http://www.dobreprogramy.pl/CPUZ,Program,Windows,13047.html


(Nore234) #7

Plyta glowna - asrock g41m-s3

wersja biosu - g41m-s3 p1.40

odziwo, udalo mi sie go odpalic, najpierw po odpaleniu w safe mode, a teraz w normalnym, a co grozi jezeli aktualizacja BIOSu sié nie powiedzie?


(rgabrysiak) #8

Cześć

W skrajnych przypadkach nie uruchomisz komputera :wink:


(Pablo_Wawa) #9

Tutaj http://www.asrock.com/mb/Intel/G41M-S3/?cat=Download&os=BIOS masz nowe BIOSy, wersja 1.50 ma też możliwość wgrania z poziomu Windows (bezpieczniej): http://europe.asrock.com/downloadsite/bios/775/G41M-S3(1.50)WIN.zip

Czasami poprawki BIOSu dotyczą się nowych procesorów, u Ciebie ta wersja poprawia zachowanie z Windows 8, ale może warto go zaktualizować (a potem ewentualnie ponownie zainstalować Windows 7)?


(krejzol123) #10

nie powiedziałbym że wgrywanie biosu z poziomu windows jest bezpieczniejsze :slight_smile:


(Pablo_Wawa) #11

W sensie - łatwiejsze do zrobienia dla laika - mała szansa na skopanie operacji. :slight_smile: