Zmiana Procesora

(Jasiek155) #1

Posiadm Pentiuma 4 531 3.00Ghz Plyte Glówna ASrock CONREO865PE 1gb ram Elixir 400 mHz i Radeona X1950pro. Chcialbym Zmienic Procesor Na Core 2 Due E6850 i Do tego Dokupic 1 gb Ram Chcialbym Wiedziec Czy Wszystko Bendzie Dobrze Wspulpracowac ze Soba I czy Pod Ta Plyte Podejdzie Mi Jakis Core QUAD??

(janiś) #2

wszystko będzie współpracować dobrze ale quada nie obsłuży twoja płyta główna

(Jasiek155) #3

a naniekturych forach wyczytelem rze t plyta obsuguje tylko serie e4xxx awinych rez e6850 terz podejdzie prosze o odpowiedz bo nieweim czy go kupic

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 12:40

A na podelku od Plyty pisze conreo E4xxx i E6xxx czyli rze podejdzie e6850 ???

(Mariosti*) #4

w najgorszym wypadku konieczny będzie nowy bios aby wyświetlało ci że masz e6750, a nie jakiś inny.

Ten chipset przede wszystkim niby nie obsługuje fsb 333, tak więc żeby mieć to fabryczne taktowanie trzeba go będzie przetaktować :slight_smile:

(Jasiek155) #5

ale ja chce e6850 znie e6750 na pudelko od plyty pisze conreo e4xxx ie 6xxx

Atm gdzie chcece go kupic powiedzieli mi rze poprostu procek bendzie wolniej pracolwal na 1066 zamiast 1333

(MaRa) #6

Lista obsługiwanych procesorów jest oczywiście na stronie producenta płyty:

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=ConRoe865PE&s=

Niektóre procesory będą działać poprawnie po aktualizacji BIOSu. Lepiej nie montować innych procesorów- kiedyś miałem problem z płytą obsługującą Pentium 640-660 a nie obsługującą 630.

(Jasiek155) #7

no stronie producenta znalazlem takie informacje o plycie glownej

• LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme* / Core™ 2 Duo* / Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D, supporting Quad Core Kentsfield processors

• FSB 1066**/800/533 MHz

• Supports Hyper-Threading Technology

• Supports Untied Overclocking Technology

• Supports EM64T CPU

*Only supported with BIOS P1.20 or higher

**Supported by overclocking mode

for Intel® Core™ 2 Extreme* / Core™ 2 Duo* / Pentium® XE / Pentium® D / Pentium® 4 / Celeron® D, supporting Quad Core Kentsfield processors

• FSB 1066**/800/533 MHz

• Supports Hyper-Threading Technology

• Supports Untied Overclocking Technology

• Supports EM64T CPU

Moja wersja biosu 2,3

Złączono Posta : 28.11.2007 (Sro) 13:07

to Jak podejdzie mi ten Core 2 Duo E6850??

(Mariosti*) #8

Tak, napisałem już, ty sobie to też już napisałeś, domyślnie jako że e6850 ma mnożnik x9, a twoja płyta główna obsłuży fsb 266 (a nie 333), procesor będzie chodził na 2,4GHz, w celu puszczenia go na te 3ghz na któych standardowo może chodzić, musiałbyś przetaktować fsb z 266 na 333, nie wiem czy ten chipset jest do tego zdolny, ale bardzo możliwe że jest. Tak czy siak wg. nie lepiej zrobisz jak kupisz sobie e4600 (ma 2,4ghz przy fsb 200mhz, a więc będziesz mógł próbować przetaktować jego fsb z 200 na 266 :slight_smile: A tyle kasy zostaje w kieszeni, że za różnice możesz sobie kupić nową lepszą płytę główną, np msi p35 FR

(Jasiek155) #9

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model=ConRoe865PE&s= tu jest lista procesorow kture mi podejda starona producenta i ztamtond wynika rze mi podejdzie Core 2 Quad Q6600 muglby ktos looknonc na ta liste i m i powiedziec czy Quad podejdzie atak swoja droga w sklepie powiedzeli mi re jak moja plyta ma 1066 Fsb a procek chodzi na 1333fbs to rze podejdzie mi tylko porostu bendzie wolniej chodzil . taj jak podejdzie ten Quad q6600??

(Myregistryaccount) #10

Nie chcę Cię martwic, ale cena Quada abo C2D E6850 jest ze 3 razy wieksza niż cena Twojego komputera (nie biorąc oczywiście pod uwagę x1950pro. Poza tym łączenie procesora obsługującedo DDR2 z pamięciami DDR 400MHz mija się z celem, różnicy wydajności żadnej to nie przyniesie.

A tak poza tym, to to, że w opisie płyty głównej pisze Socket LGA 775 wcale nie oznacza, że można do niej wpakować C2D, bo niby nazwa taka sama a możliwości złącza zupełnie inne. Jak dla mnie to asrock poleciał w kule z tym poisem płyty i żadnego procesora powyzej P4 ona nie obsługuje (no może jeszcze Pentium D).

(Jasiek155) #11

to jak plyte glowna kupic rzeby c2d poszlo i rezby miala zloncze agp i ddr 400mhz??

(piotrekplay) #12

żadną, są jakieś asrocki ale nawet nie warto na nie patrzeć. Jesli chcesz mieć coś lepszego musisz zmienić też RAM i kartę graficzną... AGP i DDR odchodzi w zapomnienie

(Mariosti*) #13

Kto ci to powiedział? Wiesz co to S939 i AM2? Jeśli tak to powinieneś wiedzieć że różnica między ddr 400 i ddr2 800 pod pewnymi względami jest marginalna i na wydajność procesora nie wpływa w rzadnym wypadku. No i taki drobny szczegół - intel'e nie mają kontrolera ramu! Są zależne od chipsetu płyty głównej.

Tak czy siak Herbie, jeśli raczyłbyś czytać odpowiedzi to zauważyłbyś co ci napisałem - kup sobie core2duo E4600 i jakieś przyzwoite chłodzenie (scythe ninja, albo najlepiej infinity).

(Jasiek155) #14

apodejdzie mi ten c2d e4600 bo niem ago na tej liscie strony producenta???

(Mariosti*) #15

Masz e4400 na liście, a e4600 ma poprostu większy mnożnik, nic poza tym, tak więc musi podejść.

(Jasiek155) #16

aha dzienki za wszystko prawdopodobnie kupie e4600 i ostatnie pytanie czy ten e4600 poradzi sobie z nowymi grami??

(Błażej) #17

Tak, ale na twojej grafie w Crysisa i nowsze gry nie pograsz na wysokich detalach komfortowo

(Jasiek155) #18

Mam jeszce takie pytanie bo rzeby core 2 duo ruszyl e4600 musz wersje biosu 1.50 minimum a ja mam 1.40 jak sciongne sterownik ze strony prodcenta zainstaluje je to jurz wszystko bendzie chodzic czy bende musial odnowa bios ustawiac???