Zmiana procka [AMD->Intel]

Powiem to krótko: chciałbym wymienić sprzęt na coś nowszego, stwierdzam jednak ze z AMD ok 350 - 450 zł mogę otrzymać procek lepszy o 400 MHz(!).

Natomiast za te same pieniądze mogę otrzymać:

http://www.allegro.pl/item156101183_p4_ … 36_fv.html

Bo jest dużo szybszy od mojego starego procka i posiada więcej cache niż mój 2500+athlon.

Kupiłem ten sprzęt dwa lata temu, chodzi dobrze, teraz chciałbym kupić coś lepszego ale zgodnie z zasadą że będzie znacznie(!) lepszy od starego sprzętu. Oferty AMD w tym momencie mnie nie zaciekawiły.

Do tego raczej nie wezmę jakiegoś celerona tylko od razu PIV lub inny.

Co możecie mi poradzić? po pierwsze procesor do 450zł, najlepiej 400z? bo muszę dołożyć na pamięci.

Po drugie musi być znaczna różnica wydajności, najlepiej dwukrotnie a nie jak u AMD za 400zł ledwo 200MHz więcej…

Mówisz tez o wymianie płyty jak chcesz pentium??

Wymiana płyty głównej wchodzi w grę.

podaj resztę kompa , przy dobrych podzespołach podkręcasz tego 2500+ (chyba najlepszy procek do podkręcania na socketA) i będzie porównywalny o ile nie lepszy niż ten Pentium (ocz. nic nie mam do Pentiuma) bez kosztów.

Podaj reszte cfg.

Zmiana na Pentiuma to mało rozsądny wybór.

O podkręceniu zapomnijcie, a podzespoły i ich wymiana tak:

Ati radeon 9550 128Mb, wymiana dopiero później

1280Mb RAM 200MHz

To lepiej już zmeinić na Athlona 64 3000+ ;]

Złączono Posty : 15.01.2007 (Pon) 17:56

Dlaczego?

Bo dwa razy się w to bawiłem bezskutecznie…nie jestem dobry w te klocki.

eeeeeetam spokijnie - podaj co masz w kompie , pomożemy :slight_smile:

Może masz słąby zasilacz? Pamięci które więcej nie wycisną (potrzeba ustawić odpowiedni dzilenik). Albo poprostu masz gorszy model do OC.

Lord Yabol

tomshardware.com -> cpu -> cpu charts (czy jakoś tak) porównaj sobie Athlona 64 1.8 GHz i Pentiuma 4 3 GHz.

Nie patrz na cyferki, bo liczy się wydajność, jak chcesz coś dobrego od Intela to kup Core 2 Duo, P4 to porażka.

Jak nie będziesz zmieniał grafiki to za ~300-350 zł dostaniesz 3700+ San Diego 1 MB podręcznej na 939, al lepiej kupić coś pod AM2 z PCI-E.

Ale architekture to lepszą ma Athlon niż PIV i to sprawia, że te 400MHz chodzą lepiej niż 2x więcej od Intela. No chyba że stać Cię na Core 2 Duo.

Od jakiegoś czasu nie patrzy się już na same megaherce. ;]