Zmiana przeglądarki - konfiguracja neostrady


(Drizzt1989) #1

Witam

Chcę przestawić domyślną przeglądarkę w Neostradzie na Operę, lecz gdy wejdę w konfigurację-preferencje-wybierz przeglądarkę jakiej chcesz użyć to w liście jest tylko IE... Czy można jakoś ręcznie wybrać Operę? Albo jak inaczej to zmienić?


(boczi) #2

Sam to chciałem zrobić i do niczego nie doszedłem…

Jedyne rozsądne rozwiązanie, to według mnie odinstalowanie oprogramowania TP (oprogramowanie to jest dość toporne) i konfiguracja połączenia ręczna.

Wtedy nie będzie problemów.

Info: http://www.neostrada.info http://www.turbokrecik.info http://www.autoconnect.prv.pl


(El Presidento) #3

Poprostu ustaw to w Operze(Szypka Konfiguracja i zazncz przedstawiaj sie jako IE) :slight_smile:


(boczi) #4

To nie ma powiązania. Zawsze przedstawiaj się jako IE dotyczy tylko UA przeglądarki a nie hierarchii jej obecności w systemie.


(Drizzt1989) #5

Domyślnie jest ustawione przestawiaj się jako IE ale to nie pomaga. Głownie chodzi mi o to, że moja siostra łączy się z IE poprzez Kliknięcie w Internet w menu start i wtedy jej się IE włącza. Kliknięcie w ikonkę Opery jest zbyt skomplikowane więc kurde chciałem to jakoś przestawić… Jeszcze włazi na jakieś lalki a mi się już nie chce syfu po niej usuwac.


(El Presidento) #6

hmmm Moze podmien Ikony :smiley:


(boczi) #7

Mówię, bez względu na Twój problem, polecam wywalić to oprogramowanie. Nie ma się czego bać.

Ew. próbuj kliknąć prawym przyciskiem myszy (PPM) na Internet (po kliknięciu na Menu Start) i usunąć Internet z listy.

Następnie kliknąć PPM na Start -> Właściwości -> Menu Start -> Dostosuj -> i tam na dole “zaptasz” Internet i wybierz odpowiednią przeglądarkę.


(BARTEK1985) #8

klikasz na neostradę i wybierasz konfigóracja potem zakładka perferencja i wybierasz sobie jaką chcesz mieć domyślną przeglądarkę potem OK i restart kompa i jak załączsz neostradaę to wyskakuje ci ta przeglądarka jaką ustawiłeś za domyślną schowek012hr.th.jpg


(Drizzt1989) #9

Dzięki Boczi! Pomogłeś mi. Duży + dla Ciebie.