Zmiana przegladarki

(matifcb) #1

ostatni zastanawialem sie nad zmiana mojego IE 6.0 na cos "szybszego" i bezpieczniejszego. co mozecie mi polecic. co waszym zdaniem jest najlepsze. Przy zmianie przegladarki boje sie o np strony ulubione czy mozna je wkleic w nowej przegladarce i nie chce miec nowej "kosmicznej " przegladarki tylko prosta najbardziej podobna do IE bez zadnych bajerow tylko jaknajmniej wymagajaca zeby sie na sprzecie nie odbilo :slight_smile: nie che miec problemow ze znajdowaniem opcji w nowej przegladarce :slight_smile:

(Stempniak) #2

proponuje Firefoxa - dobra, szybka przegladarka - troch臋 trzeba po艣wieci膰 czsu aby j膮 dostosowa膰 do swoich potrzeb (ale wg mnie warto). A moze zastan贸w sie nad wyborem jakiej艣 nak艂adki na IE (polecam Avant Browser - fajne funkcje i prosta konfiguracja)

(Godzooki) #3

Zdecydowanie Firefox!! Jest naprawde jedna z najlepszych (jezeli nie najlepsza) przegladarka! Ja sie na Firefoxa przesiadlem jakies 2 miechy temu i nie zaluje wiec Tobie radze to samo.

(Przemock) #4

Przychylam si臋 do opini przedm贸wc贸w, Firefoxa u偶ywam od jaki艣 4 miech贸w i jestem bardzo zadowolony, szybka, stabilna, bez niepotrzebnych dodatk贸w. Naprawd臋 warto spr贸bowa膰, ja spr贸bowa艂em i 偶adnej innej nie chc臋.

(matifcb) #5

troche sie pogubilem bo gdzies czytalem mozzila firefox jak to jest firefox to to samo czy jak ?

(Stempniak) #6

sa dwie mozille:

1. mozilla - ca艂y pakiet (klient poczty, przegladarka i co tam jeszcze)

2. mozilla firefox=firefox (sama przegladarka)

(matifcb) #7

mozila ff klien poczty hmm a z czym to sie je :smiley: bo ja mama poczte wp.pl i odbieram przez outlooka to jak to bede musial cos zmieniac ?

(Stempniak) #8

program kt贸rym odbierasz poczte to Tw贸j wyb贸r - masz OE czy te偶 Outlooka i jeste艣 zadiowolony - moze tak zostac - je偶eli zainstalujesz nowa przegladark臋 np. firefoxa to nie ma potrzeby zmiany programu pocztowego wymieniasz tylko Internet Explorera

(matifcb) #9

no jestem coraz bardziej przekonany do tego firefoxa :slight_smile: a jest mozliwosc jakos ustawienia go podobnie do IE zebym sie nie musial uczyc tych opji na nowo i roznych ustawien ?

(Stempniak) #10

widze 偶e raczej chcesz co艣 zmienic dla samego faktu (chyba 偶e sie myl臋) - je艣li zalezy ci na fajnych bajerach bez wnikania w sedno sparawy (bezpiecze艅stwo itp) to polecam raczej nak艂adk臋 na IE - instalacja firefoxa wymaga pewnych hmm... dzia艂a艅 dodatkowych - chodzi oto 偶e dodatkowe (bardzo zreszta fajne) funkcje przegladarki sa dost臋pne na stronach jako tzw. rozszezrzenia kt贸re nalezy sciagna膰 i zainstalowa膰 wtedy firefox zyskuje doadtkowe opcje - ale nie musisz tego robic - cho膰 wtedy firefox wydaje si臋 "lichy" - bo sama szybko艣c otwierania stron i bezpiecze艅stwo to jako艣 tak na pierwszy rzut oka mo偶e nie byc czyms najwa偶niejszym.

(matifcb) #11

nie tak do konca. cxhodzi mi o to ze keidys mialem przez moze dzien opere bo kazdy wychwalal ale jak mi sie pozmienial ten wyglad i wogole opcje rozne zakrecone to wszystko bylo dla mnie i nie che tego samego ze wlacze firefoxa i np te opcje co w IE byly na wierzchu bede szukal minutami. mysle ze jednak sklonie sie do tego FF:)

a jescze jedno mozecie napisac problemy jakie wam sie nasuwaja z ta przegladarka np widzialem w necie ze jakies problemy z akceleratorami sa itd :slight_smile:

(Gumcok) #12

Ja przedwczoraj przesiad艂em si臋 na Firefoxa z IE i dorzuci艂em Thunderbirda zamiast Outlooka i jestem wniebowzi臋ty. "Go艂y" firefox bez rozszerze艅 jest prosty w obs艂udze jak IE a Thunderbird bije na g艂ow臋 Outlooka. 呕adne problemy narazie nie wyst臋puj膮 wi臋c chyba b臋dzie ok :smiley: A jakby cos to forum mozilli :smiley: korzysta艂em wi臋c wiem :smiley:

(Mztswk) #13

Ja polecam Opere 7.54u2 PL :stuck_out_tongue:

(Chees) #14

i zn贸w zaczyna sie debata:ja mam ta,ja mam tamta... Kazdy chwali swoje. Tematow na ten temat bylo b.duzo oto jeden z nich http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=19835&highlight=najlepsza+przegl%B1darka

(Duch) #15

ja korzysta艂em d艂ugo z Opery, ale od kilku dni mam Firefoxa i raczej ju偶 chyba do Opery nie wr贸c臋 :slight_smile:

szybko艣膰 艂adowania stron na FF jest o wiele wi臋ksza ni偶 na Operze, a z kilkoma dodatkami Firefox nawet si臋 wygl膮dem od Opery nie r贸偶ni :!:

polecam Firefox :slight_smile:

(Krzysieknd2) #16

G艂os - oczywi艣cie na Firefoxa. Stabilna, szybka, bezpieczna, 艂adna :wink:

Tyle.

(Marsmo) #17

No i masz racj臋 Serek , bo niestety nasze Forum nawiedzi艂a od jakiego艣 czasu istna plaga pyta艅 w trzech kategoriach - niczym nalot szara艅czy! :evil: Jako艣 dawniej tego nie by艂o!

Kategorie:

1. Najlepszy antyvirus

2. Najlepszy firewall

3. Najlepsza przegl膮darka

I tak mo偶na m艂贸ci膰 bez ko艅ca themy i nie ma dnia, by takich temat贸w nie by艂o - i oczywi艣cie od razu wyrusza na 偶er ekipa "nabijaczy post贸w"! :evil:

Jakkolwiek mam zrozumienie dla tych, co s膮 na Forum po raz pierwszy (co nie znaczy, 偶e nie kombinuj膮 z lenistwa) - to zupe艂nie ju偶 nie rozumiem tych, co s膮 na Forum od dawna! :evil:

A co do tematu Opery - co to niby by艂a obca interfejsem IE i nie wiadomo jak si臋 porusza膰... :?

Oper臋 mo偶na ustawi膰 na wz贸r IE i dok艂adnie ma te same przyciski i menu.

Z tym, 偶e jak kogo艣 bawi膮 wodotryski i wprowadzi艂 full pseudoudoskonale艅, to nic dziwnego - 偶e z Opery zrobi艂 monstrum i tyle! :shock:

Dla mnie Opera jest the best i to dok艂adnie w opcji to偶samej z IE!

(Monczkin) #18

przy instalacji nowej przegl膮darki masz mo偶liwo艣膰 importu ulubionych z IE - tutaj nie masz czym si臋 martwi膰

kolega chce zmieni膰 przegladark臋 :slight_smile: - wed艂ug mnie nak艂adki nie zmieniaj膮 za wiele je艣li chodzi bezpiecze艅stwo - to tak jak przemalowa膰 ten sam samoch贸d na inny kolor i doda膰 spojlery - je艣li jest gratem to i tak nie pojedzie :slight_smile:

co do 1 - chodzi o MozillaSuite http://www.mozillapl.org/centrum_inform ... o/mozilla/

co do 2 - http://www.firefox.pl/

3 odemnie - je艣li wybierzesz 1 to nie czytaj dalej :slight_smile:

je艣li wybierzesz 2 - http://www.mozillapl.org/centrum_inform ... underbird/ - te偶 masz mo偶liwo艣膰 importu z OE pewnych element贸w, wi臋c nie musisz robic tego r臋cznie - na korzy艣膰 TB przemawia szybko艣膰 dzia艂ania i jak dla mnie wi臋ksza wygoda i bezpiecze艅stwo

podsumowuj膮c - rodzina mozilli jest na bie偶膮co dopracowywana i rozwijana - w tym tempie konkurencja pozostanie w tyle (s膮 to moje spostrze偶enia)

z czasem jak poznasz mo偶liwo艣ci przegladarki i b臋dziesz chcia艂 j膮 ulepszy膰 - to masz do dyspozycji ca艂e multum plugin贸w np. http://www.mozillapl.org/katalogi_i_baz ... szerzenia/

mam nadziej臋, 偶e mnie nie wrzucisz do tej kategorii

:lol:

Pozdrawiam

(Asterisk) #19

Ja te偶 nie rozumiem :o

Nie wrzuci, bo da艂e艣 najpe艂niejsz膮 wypowied藕, kt贸ra wg,

mnie, podumowuje dyskusj臋 - co najwy偶ej zaprosi :stuck_out_tongue:

Topic zostaje zamkni臋ty