Zmiana przegladarki

ostatni zastanawialem sie nad zmiana mojego IE 6.0 na cos “szybszego” i bezpieczniejszego. co mozecie mi polecic. co waszym zdaniem jest najlepsze. Przy zmianie przegladarki boje sie o np strony ulubione czy mozna je wkleic w nowej przegladarce i nie chce miec nowej "kosmicznej " przegladarki tylko prosta najbardziej podobna do IE bez zadnych bajerow tylko jaknajmniej wymagajaca zeby sie na sprzecie nie odbilo :slight_smile: nie che miec problemow ze znajdowaniem opcji w nowej przegladarce :slight_smile:

proponuje Firefoxa - dobra, szybka przegladarka - trochę trzeba poświecić czsu aby ją dostosować do swoich potrzeb (ale wg mnie warto). A moze zastanów sie nad wyborem jakiejś nakładki na IE (polecam Avant Browser - fajne funkcje i prosta konfiguracja)

Zdecydowanie Firefox!! Jest naprawde jedna z najlepszych (jezeli nie najlepsza) przegladarka! Ja sie na Firefoxa przesiadlem jakies 2 miechy temu i nie zaluje wiec Tobie radze to samo.

Przychylam się do opini przedmówców, Firefoxa używam od jakiś 4 miechów i jestem bardzo zadowolony, szybka, stabilna, bez niepotrzebnych dodatków. Naprawdę warto spróbować, ja spróbowałem i żadnej innej nie chcę.

troche sie pogubilem bo gdzies czytalem mozzila firefox jak to jest firefox to to samo czy jak ?

sa dwie mozille:

  1. mozilla - cały pakiet (klient poczty, przegladarka i co tam jeszcze)

  2. mozilla firefox=firefox (sama przegladarka)

mozila ff klien poczty hmm a z czym to sie je :smiley: bo ja mama poczte wp.pl i odbieram przez outlooka to jak to bede musial cos zmieniac ?

program którym odbierasz poczte to Twój wybór - masz OE czy też Outlooka i jesteś zadiowolony - moze tak zostac - jeżeli zainstalujesz nowa przegladarkę np. firefoxa to nie ma potrzeby zmiany programu pocztowego wymieniasz tylko Internet Explorera

no jestem coraz bardziej przekonany do tego firefoxa :slight_smile: a jest mozliwosc jakos ustawienia go podobnie do IE zebym sie nie musial uczyc tych opji na nowo i roznych ustawien ?

widze że raczej chcesz coś zmienic dla samego faktu (chyba że sie mylę) - jeśli zalezy ci na fajnych bajerach bez wnikania w sedno sparawy (bezpieczeństwo itp) to polecam raczej nakładkę na IE - instalacja firefoxa wymaga pewnych hmm… działań dodatkowych - chodzi oto że dodatkowe (bardzo zreszta fajne) funkcje przegladarki sa dostępne na stronach jako tzw. rozszezrzenia które nalezy sciagnać i zainstalować wtedy firefox zyskuje doadtkowe opcje - ale nie musisz tego robic - choć wtedy firefox wydaje się “lichy” - bo sama szybkośc otwierania stron i bezpieczeństwo to jakoś tak na pierwszy rzut oka może nie byc czyms najważniejszym.

nie tak do konca. cxhodzi mi o to ze keidys mialem przez moze dzien opere bo kazdy wychwalal ale jak mi sie pozmienial ten wyglad i wogole opcje rozne zakrecone to wszystko bylo dla mnie i nie che tego samego ze wlacze firefoxa i np te opcje co w IE byly na wierzchu bede szukal minutami. mysle ze jednak sklonie sie do tego FF:)

a jescze jedno mozecie napisac problemy jakie wam sie nasuwaja z ta przegladarka np widzialem w necie ze jakies problemy z akceleratorami sa itd :slight_smile:

Ja przedwczoraj przesiadłem się na Firefoxa z IE i dorzuciłem Thunderbirda zamiast Outlooka i jestem wniebowzięty. “Goły” firefox bez rozszerzeń jest prosty w obsłudze jak IE a Thunderbird bije na głowę Outlooka. Żadne problemy narazie nie występują więc chyba będzie ok :smiley: A jakby cos to forum mozilli :smiley: korzystałem więc wiem :smiley:

Ja polecam Opere 7.54u2 PL :stuck_out_tongue:

i znów zaczyna sie debata:ja mam ta,ja mam tamta… Kazdy chwali swoje. Tematow na ten temat bylo b.duzo oto jeden z nich http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=19835&highlight=najlepsza+przegl%B1darka

ja korzystałem długo z Opery, ale od kilku dni mam Firefoxa i raczej już chyba do Opery nie wrócę :slight_smile:

szybkość ładowania stron na FF jest o wiele większa niż na Operze, a z kilkoma dodatkami Firefox nawet się wyglądem od Opery nie różni :!:

polecam Firefox :slight_smile:

Głos - oczywiście na Firefoxa. Stabilna, szybka, bezpieczna, ładna :wink:

Tyle.

No i masz rację Serek , bo niestety nasze Forum nawiedziła od jakiegoś czasu istna plaga pytań w trzech kategoriach - niczym nalot szarańczy! :evil: Jakoś dawniej tego nie było!

Kategorie:

  1. Najlepszy antyvirus

  2. Najlepszy firewall

  3. Najlepsza przeglądarka

I tak można młócić bez końca themy i nie ma dnia, by takich tematów nie było - i oczywiście od razu wyrusza na żer ekipa “nabijaczy postów”! :evil:

Jakkolwiek mam zrozumienie dla tych, co są na Forum po raz pierwszy (co nie znaczy, że nie kombinują z lenistwa) - to zupełnie już nie rozumiem tych, co są na Forum od dawna! :evil:

A co do tematu Opery - co to niby była obca interfejsem IE i nie wiadomo jak się poruszać… :?

Operę można ustawić na wzór IE i dokładnie ma te same przyciski i menu.

Z tym, że jak kogoś bawią wodotryski i wprowadził full pseudoudoskonaleń, to nic dziwnego - że z Opery zrobił monstrum i tyle! :shock:

Dla mnie Opera jest the best i to dokładnie w opcji tożsamej z IE!

przy instalacji nowej przeglądarki masz możliwość importu ulubionych z IE - tutaj nie masz czym się martwić

kolega chce zmienić przegladarkę :slight_smile: - według mnie nakładki nie zmieniają za wiele jeśli chodzi bezpieczeństwo - to tak jak przemalować ten sam samochód na inny kolor i dodać spojlery - jeśli jest gratem to i tak nie pojedzie :slight_smile:

co do 1 - chodzi o MozillaSuite http://www.mozillapl.org/centrum_inform … o/mozilla/

co do 2 - http://www.firefox.pl/

3 odemnie - jeśli wybierzesz 1 to nie czytaj dalej :slight_smile:

jeśli wybierzesz 2 - http://www.mozillapl.org/centrum_inform … underbird/ - też masz możliwość importu z OE pewnych elementów, więc nie musisz robic tego ręcznie - na korzyść TB przemawia szybkość działania i jak dla mnie większa wygoda i bezpieczeństwo

podsumowując - rodzina mozilli jest na bieżąco dopracowywana i rozwijana - w tym tempie konkurencja pozostanie w tyle (są to moje spostrzeżenia)

z czasem jak poznasz możliwości przegladarki i będziesz chciał ją ulepszyć - to masz do dyspozycji całe multum pluginów np. http://www.mozillapl.org/katalogi_i_baz … szerzenia/

mam nadzieję, że mnie nie wrzucisz do tej kategorii

:lol:

Pozdrawiam

Ja też nie rozumiem :o

Nie wrzuci, bo dałeś najpełniejszą wypowiedź, która wg,

mnie, podumowuje dyskusję - co najwyżej zaprosi :stuck_out_tongue:

Topic zostaje zamknięty