Zmiana RAM ddr1 na ddr2

Witam ostatnio kupiłem od kolegi za małe pieniądze 1GB i 512MB RAM’u ddr2. Obecnie mam 1GB ddr1. Jak już czytałem ddr1 i ddr2 nie mogą razem działać. Jednak na samym początku wstawiłem 1gb ddr2 i 512mb ddr 1 popykało z BIOSU 2 razy i wyłączyłem komputer.[na szczęście nic się złego nie stało, ale nie wiem czy nic się nie spaliło lub RAM się nie uszkodził] Wszystko działa. Ale kolega mówi ze za szybki RAM ddr2 może mi spalić płytę główną. Czy Ta wymiana jest dla mnie korzystna i mam zmienić ten ram na ddr2 ? Prz okazji ddr2 nie chce do końca wejść zapina się z jednej strony zawsze.

Proszę o pomoc.

Jasne że się nie zapina - właśnie po to by uniemożliwić laikowi obsadzenie banku niewłaściwą pamięcią. Kolega nie dość że sprzedał ci RAM którego jak widać nie użyjesz na swojej płycie głównej, to jeszcze wciska ci jakieś straszliwe farmazony.

Wyjmij stare i nowe pamięci RAM (a nie RAMy, RAM’u itp) połóż je obok siebie i bardzo dokładnie obejrzyj styki kontaktowe, które wpinasz w gniazdo płyty głównej. Czy aby nie są różne?

Jak już obejrzysz to poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/DDR2#R.C3. … nku_do_DDR a następnie porównaj to co masz przed sobą na stole z zielonym obrazkiem po prawej stronie.

Szybkość akurat nie ma tu żadnego wpływu. Za to wyprowadzenia złączy i inne napięcie zasilania - ma. Dlatego DDR1, 2 i 3 mają konstrukcję uniemożliwiającą włożenie ich do nie pasujących gniazd. To że w tym przypadku “nic się nie stało” - też wcale pewne nie jest (w końcu DDR2 są zasilane dużo mniejszym napięciem). Oczywiście - skoro już tak sobie “gdybamy” - to być może Adiman posiada płytę główną obsługującą oba typy pamięci. Ale jeśli nawet tak jest - to po pierwsze NIE JEDNOCZEŚNIE, a po drugie - pamięci włożone prawidłowo w odpowiadające im sloty, zapinają się z obu stron.

I na koniec: nie chce mi się sprawdzać , ale o ile dobrze pamiętam - to różnica w transferach max. dla DDR 400 i DDR2 400 jest praktycznie żadna.

sunbeam96 , SilberPunkt , usuwam ten nikomu niepotrzebny offtopic.