Zmiana RAM-u

Witam!! Chciałbym zapytać o kwestię zmiany RAM-u w kompie, jestem zupełnie zielony w tym temacie…

Otóż mam kompa z płytą główną ASUS M2V-MX SE, system WIN 7 64 bit, link do opisu płyty:

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM … ifications

Do tej pory miałem zainstalowane dwie kości RAM DDR2 1 GB PC2-5300 DIMM 667 DOODRAM - w sumie 2GB.

Zdobyłem i wsadziłem dwie inne kości: DDR2 2 GB 800 MHz CL6 DIMM GOODRAM - w sumie 4GB.

Niestety po wsadzeniu nowych kości komputer w ogóle nie odpala, tzn niby rusza, ale nawet monitor nie załącza.

Co może być tego przyczyną? Kości są źle dobrane?? Czy powinienem jakieś ustawienia zmienić??

Z góry dzięki za odpowiedź !!

A wiedz - Weź wyjmij jedną kość zobacz czy działa jak nie to na odwrót jak zadziała to ktorać z kości/gniazd jest zabrudzona sam tak miałem ale nie jestem pewien czy u ciebie zadziała ja tylko przeczyscilem i smiga mi jak nie wiem

Równe 100 Postów! !!

Czyli co nie trzeba zmieniać żadnych ustawień?? Kości powinny bez problemu pasować?? Chodzi tylko o ich sprawność lub stopień zanieczyszczenia slotów??

Najpierw wyjmij kości, które używałeś i włóż te nowe. Jeśli są sprawne płyta automatycznie je wykryje. Możliwe, że uszkodzone są kości lub jedno z gniazd. A stary ram Cl5 czy Cl6?

nie jestem pewien, ale jeśli byś skasował biosa to powinno pomóc lecz nie jestem w 100% pewien

A i stary ram jaki Cl?