Zmiana RAMu-co trzeba wiedzieć


(Sjegar) #1

Witam,

Mam płytę główną od ASUSa, model P5GD1-VM i taki oto RAM:

http://img267.imageshack.us/i/img0024z.jpg/. Wiem, słaby, więc już wiecie, dlaczego chcę go zmienić. Mam wypełnione 4 sloty na RAM (4x256MB) i wiem, że jedna kostka nie może przekraczać 1GB. Tak wyczytałem w instrukcji obsługi płyty głównej https://www.cappuccinopc.com/drivers/Systems/BookPC/bookpc-bt915g/e1881_p5gd1-vm.pdf. Na stronie 25 instrukcji widzę cztery wejścia- niebieskie(DIMM_A1 i DIMM_B1) i czarne(DIMM_A2 i DIMM_B2). Jak mam je uzupełniać- najpierw A1 i B1, czy tak jak są oznaczone kolorami. Chciałbym też, żeby ktoś mi napisał na co mam zwrócić uwagę przy zakupie (chcę kupić 2GB RAMu, 2x1GB). Słyszałem coś o opóźnieniach, że nie mogą być różne. Czy na coś jeszcze poza opóźnieniami mam zwrócić uwagę przy zakupie?

Pozrdawiam, Sjegar


(Jacek Bydgoszcz) #2

Musisz kupić DDR 1.


(Witkacy75) #3

Witam.

Najlepiej kupić 2 takie same aby mogły pracować dwukanałowo bez problemów: http://allegro.pl/salon-goodram-ddr-2gb ... 46543.html

Zwróć uwagę na cenę DDR1, która jest bardzo wysoka. Mógłbyś kupić spokojnie DDR2 albo nawet DDR3.


(Aldanist) #4

A przy wkładaniu ich sugeruj się kolorami, czyli najlepiej wstawić je do A1 i A2.


(Piotr Kluzowicz) #5

Kup 2 identyczne moduły DDR400 po 1GB każdy. Włóż do slotów tego samego koloru. Tyle.

Jakim cudem skoro płyta główna obsługuje tylko DDR1? Po co niepotrzebnie mieszać w temacie?


(Ostatni Mohikanin) #6

Najlepiej będzie, Sjegar , jeśli wymianę RAM-u zlecisz fachowcom z jakiegoś salonu czy sklepu komputerowego. Za parę złotych (plus cena RAM-u, oczywiście) zmienią ci i sprawdzą, czy działa. Warto też najpierw porównać ceny u co najmniej dwóch różnych sprzedawców.