Zmiana rodzielczości ekranu - ubuntu

Uruchom Synaptica i zobacz co Ci wyskoczy. Jak nic to odświerz go zobacz.

Pojawiło się okno z listą aplikacji (czy jak to sie w linuksi enazywa) - na pasku na dole pisze że wszystko jest okey - jeśli to miałes na myśli.

Z kosoli ma komunikat po przeprowadzeniu powyższych operacji

apt-get update

musisz wykonać z sudo czyli

sudo apt-get update

i zobacz co wyskoczy. Widać że coś nie tak z kluczem ale nie wiem co.

Juz sie pogubilem w tym temacie. Mialo być o zmianie rozdzielczosci ekranu a zeszło na nie wiadomo juz co. Przede wszystkim na poczaŧku chciałeś zainstalować sterowniki graficzne i pozmieniac rozdzielczosc monitora tak? W takim razie nie polecam ci robienia tego poprzez easyubuntu tylko raczej przez tutorial na ktorego link dalem kilka postów wczesniej, lub ewentualnie opis z przewodnika.

Jesli to zrobisz pamietaj o sprawdzeniu czy masz juz akceleracje 3D.

glxinfo | grep direct

A dalsza konfiguracja to tylko z przewodnikiem. Nie widze tu żadnego problemu. Easyubuntu jest tak naprawde potrzebne tylko wtedy gdy jakieś rezpozytoria nie działają a ktoś chce np. zainstalowac kodeki multimedialne. W normalnej konfiguracji radzilbym trzymać się scisle przewodnika, jest to najskuteczniejsza i najszybsza droga do okiełznania ubuntu. Konto roota na początku tylko przeszkadza, przynajmniej takie są moje doswiadczenia.

TYMI KLUCZAMI NIE NALEZY SIE PRZEJMOWAC, jesli kiedykolwiek jakies bledy z nimi wystepują. Ale namieszaliscie Monczkinowi w głowie tymi waszymi “radami” :stuck_out_tongue:

DZIAŁA :o :lol: :evil:

Spróbowałem tego sposobu

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t= … hlight=ati

mimo, że pojawiały się komunikaty o błędach, zrestartowałem maszynę i przekonany o niezrowiązaniu problemu udało się skonfigurować ekran :lol:

Prawde powiedziawszy, nie wiem czy to zadziałała ta metoda czy wcześniejsze czy obie - trza to będzie przeanalizować.

Monczkin - ubuntu 2:0

Dziekuje Wam za cenne wskazówki, które pozwoliły uporać się z tym problemem - :piwo:

p.s. zabieram się za otwarzanie mulitemediów :wink:

Pamiętaj o kodekach!! Najlepiej przez Easy Ubuntu!!