Zmiana rozdzielczosci ekranu na wyższą. Ubuntu 7.0.5

matiit

Wszystko zrobiłem tak jak napisałeś, włączyłem i wyłączyłem kompa, ale jak chcę zmienić rozdzielczość ekranu to dalej mam tylko tamte 3 stare pozycje :(.

Watras16

Wcale mi nie zależy na takich rzeczach jak Beryl i Compiz…, dla mnie one mogą nie istnieć. 8)

spróbuj jeszcze zamienić to:

na to:

HorizSync 31.0 - 81.0

          VertRefresh 60.0 - 75.0

Ja zrobiłem tak i wylogowałem się, a rozdzielczość ałtomatycznie mi się ustawiła.

Mam do ciebie Wacek 4 pytanie, a ty miałeś problemy z tą kartą? Widze, że masz taką samą. Wrazie coś jak ktoś się przyczepi mam dwie karty, a teraz używam 9600.

matiit

OO :smiley: Wielkie dzięki! !!

Wielkie dzięki!!

Cieszę się :slight_smile:

Na początku (ubuntu 6.06) miałem problemy ponieważ mimo zainstalowania sterowników od ati nie mogłem uzyskać akceleracji.

W 6.10 wyło już wszystko ok (bo malutkich przeróbkach i w 6.06 wszystko śmigało)

W najnowszym ubuntu (7.04) nawet bez instalowania zamkniętych sterów wszystko śmigało (nawet miałem akcerelacje i mogłem zmieniać rozdzielczość. Nawet Beryl śmigał) ale denerwowało mnie jedno.

Czarny pasek po prawej stronie, ewidentny efekt braku sterów (jak by ucinało obraz) tak więc znowu zainstalowałem sterowniki od ati (czyli beryla już nie mam)

P.S.

Sterowniki zawsze instalowałem według tego

http://wiki.cchtml.com/index.php/Ubuntu

To spróbuj pokombinować moim sposobem, link wyżej. Tylko zrób kopie xorg.conf. Bo mi się nie udało dobrze sterów zainstalować. Jak nie zainstalowałem sterów to żadna gra mi nie poszła. Brak sterów objawiał się u mnie i to wiele razy np nie mogłem załączyć xgl w berylu, nie mogłem odpalić Google earth itp. Podobno w nowym ubuntu 7.10 mają poprawić obsługę kart graficznych. No to tylk czekać, aż wyjdzie, bo bet i nie dorobionych wersji nie chce pobierać.

Kompletnie z tym się nie zgodze, co za głupoty.

Znam osob, które normalnie instalują sobie sterowniki, normalnie ustawiają rozdzielczość i cieszą się przy tym cudami.

Nawet na kartach GF4 odpalają cuda więc nie mów że na takiej się nie da.

Sam mam taką jak w podpisie i też chodzi wszystko pięknie.

Trzeba troche poszukać, pomyśleć, pokombinować i wszystko będzie normalnie działać

Watras16 naplotłeś tu strasznych głupot :? Na przyszłośc radzę solidniej sie przygotowac do pomagania innym, przekopac nie tylko forum ubuntu ale takze debian.linux.pl.

Po pierwsze nic nie jest wybrakowane i tej karty wcale nie trzeba wyrzucac na śmietnik :roll: W zupełnosci wystarczy do starszych gier, nie mówiac o filmach, obróbce grafiki itp.

Beryl będzie działał tyle, że na XGL.

wacek4 myślę ze zwiększenie parametru AGP aperture size załatwiłoby sprawę i na nic nie musisz czekac.

Obowiązkowo do przeczytania dla was ten temat ! http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=952

Knapik, a jakbym chciał zainstalować te stery to jak bym musiał to zrobić?

Bo chyba musze je zainstalować do Tibi, bo mi nie działa.

@Simka

Zainstaluj według tego linka który podałem.

Wszystko będzie działać (tylko że wtedy nie pobawisz sie berylem)

Możesz to zrobić na wiele sposobów. np. zainstalować envy, które automatycznie pobierze Ci stery dobre do twojej karty, albo w menadzeże sterowników własnaściowych zaznacz wspomaganie i zastosuj.

Pozdro.

Boże watras przestań…bo ręce opadają. “W menadzeże sterowników własnościowych…” O ile wiem to ten menedzer instaluje sterowniki otwarte, które ON JUZ POSIADA.

Simka musisz sam poczytać o podstawach, te stery które posiadasz (otwarte) w zupełności wystarczą, tylko musisz troche pozmieniać kilka rzeczy jak wcześniej napisałem. A jak chcesz zamkniete to jest pełno opisów jak, zarówno na forum ubuntu jak i debiana. Aha na zamkniętych możesz mieć beryla tyle ze na XGL. Wacek4 nie masz racji :roll:

W czym nie ma racji ??

W tym ze na zamknietych ati nie można mieć beryla, to nie jest prawda :slight_smile:

No to jak byś mógł to podaj mi sposób jak to zrobić nie tracąc akceleracji.

Wszystkie moje próby kończyły się właśnie tym:

Edit:

Jak zawał tak zwał :roll: (każdy wie o co chodzi)

Beryla już nie ma teraz jest Compiz Fusion. :stuck_out_tongue:

Wacek nie wiem bo nigdy tego nie robiłem (mam nvidia) ale wiem ze na pewno sie da pod XGL, powołując sie na post Kaki z tego tematu http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t= … 0db88021fc

oraz:

Wiec na mój rozum musisz pokombinować tak zeby beryl był na xgl? Na forum debiana powinna być odpowiedź ale nie chce mi sie szukać :wink:

.

Nie dobijaj ludzi. Sprawdź zanim będziesz kogoś oczerniał.

To jest oprogramowanie nie zrobione przez ubuntu więc nie nie może być wspierane. To są zamknięte stery, a nie otwarte.