Zmiana rozdzielczości monitora?

(Rafi) #1

mam monitor Philips Brilliance 150p 4 i mam rozdzielczość 1024x768 ale chciałbym 1280x1024, ta rozdzielczość mi nie działa i chce wiedizeć czy można 'coś podkręcić' żeby była ona możliwa do ustawienia.

(adam9870) #2

Wydaje mi się, że dostępna rozdzielczość zależy przede wszystkim od tego jaką oferuje karta graficzna.

Ja np. mam nawet montior 15 calowy CRT a mogę mieć rozdzielczość 1280x1024 na radeonie 9200.

Może napisz jak to "nie działa" ? Jak robisz i jaką masz kartę grafiki? PPM na pulpit => Właściwości => (zakładka) Ustawienia => I suwakiem (po lewej) ustawiasz rozdzielczość.

okdp4bi.png

PS. Może nowe stery do karty graficznej umożliwią wyższą rozdzielczość :?

(Rafi) #3

mam karte radeon 9250 128mb 128 bit, kabel DVI 24+1 pin...

żeby ustawić 1280x1024 musze wejść w zaawansowane i odznaczyć 'ukryj ustawienia których ten monitor nie może coś tam' wtedy biore tą rozdzleczość co chce i wszystko niby dobrze tyle obraz sie powieksza i myszka można przesuwać pulpit (trudne do wytłumaczenia :/)

(JNJN) #4

Bo jeśli monitor ma max taką rozdzielczość,to wyższej nie ustawisz.

(Rafi) #5

i nie da sie czegoś podkręcić ? sterowniki do monitora, karty graficznej ? tweak'ery ? :?

(Dod) #6

gausek : wgraj nowe sterowniki i zobacz jaką maksymalną rozdziałke obsługuje twój monitor.

(Rafi) #7

w parametrach pisze że max mojego monitora to 1024x768... ale może jednak coś sie da..

(McDracullo) #8

Nie kombinuj nic. Możesz zmienić to odznaczając "ukryj tryby których ten monitor nie obsługuje" - innej możliwości nie ma (twekery itp. działają na tej samej zasadzie).

(Proph3t) #9

Ale przez zmianę na wyższą rozdzielczość możesz bardzo szybko zniszczyć monitor, albo spowodować że Ci się on wyłączy a sam wiem jak "bardzo fajne" jest zmienianie rozdzielczości po omacku - przy użyciu klawiatury. :slight_smile: