Zmiana rozdzielczości monitora?

mam monitor Philips Brilliance 150p 4 i mam rozdzielczość 1024x768 ale chciałbym 1280x1024, ta rozdzielczość mi nie działa i chce wiedizeć czy można ‘coś podkręcić’ żeby była ona możliwa do ustawienia.

Wydaje mi się, że dostępna rozdzielczość zależy przede wszystkim od tego jaką oferuje karta graficzna.

Ja np. mam nawet montior 15 calowy CRT a mogę mieć rozdzielczość 1280x1024 na radeonie 9200.

Może napisz jak to “nie działa” ? Jak robisz i jaką masz kartę grafiki? PPM na pulpit => Właściwości => (zakładka) Ustawienia => I suwakiem (po lewej) ustawiasz rozdzielczość.

okdp4bi.png

PS. Może nowe stery do karty graficznej umożliwią wyższą rozdzielczość :?

mam karte radeon 9250 128mb 128 bit, kabel DVI 24+1 pin…

żeby ustawić 1280x1024 musze wejść w zaawansowane i odznaczyć ‘ukryj ustawienia których ten monitor nie może coś tam’ wtedy biore tą rozdzleczość co chce i wszystko niby dobrze tyle obraz sie powieksza i myszka można przesuwać pulpit (trudne do wytłumaczenia :/)

Bo jeśli monitor ma max taką rozdzielczość,to wyższej nie ustawisz.

i nie da sie czegoś podkręcić ? sterowniki do monitora, karty graficznej ? tweak’ery ? :?

gausek : wgraj nowe sterowniki i zobacz jaką maksymalną rozdziałke obsługuje twój monitor.

w parametrach pisze że max mojego monitora to 1024x768… ale może jednak coś sie da…

Nie kombinuj nic. Możesz zmienić to odznaczając “ukryj tryby których ten monitor nie obsługuje” - innej możliwości nie ma (twekery itp. działają na tej samej zasadzie).

Ale przez zmianę na wyższą rozdzielczość możesz bardzo szybko zniszczyć monitor, albo spowodować że Ci się on wyłączy a sam wiem jak “bardzo fajne” jest zmienianie rozdzielczości po omacku - przy użyciu klawiatury. :slight_smile: