Zmiana rozdzielczości na poszczególnych kontach

Czy jest możliwość zmiany rozdzielczości ekranu na poszczególnych kontach użytkownika ? np. po wejściu na konto siostry mamy rozdzielczość 1024x700 coś :wink: a np. po wejściu na moje 800x600 ?

A próbowałeś?

Takie ustawienia jak rozdzielczość, wygląd pulpitu, są w win Xp – bo zakładam że taki masz – są spersonalizowane, każdy użytkownik ustawia pod siebie !!

Bez dodatkowych narzędzi czy programów - pewnie jest możliwa ale dość trudna i, że się tak wyrażę - “upierdliwa”

Za to szybko, łatwo i przyjemnie mozesz to zrobić przy pomocy darmowego programu MultiRes. Wystarczy do autostartu każdego z użytkowników (kont) wrzucić skrót do multires.exe z odpowiednimi parametrami (czyli rozdzielczością i głębią kolorów).

A Ty próbowałeś? Nie wiem jak w Viście ale w żadnym innym starszym Windows taki numer jak proponujesz nie przejdzie :).

goomish jakoś się nie orientuje w tym programiku, mógłbyś to jakoś dokładniej opisać ?

goomish

MASZ 100 procent racji — w XP nie działa takie cudo – moja wina rozpędziłem się za bardzo — upsss

Przykłady są na stronie albo w załączonym pliku MultiRes.html

Przykładowe zastosowanie:

  • otwórz Notatnik i wklej do niego poniższe:

    Windows Registry Editor Version 5.00

    [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

    “rozdzielczość”=“C:\Programy\multires.exe /800,600,32”

Zapisz, zaloguj się na swoje konto i zaimportuj (podwójnym kliknięciem ten plik. Otwórz w/w plik (też zawierający to co w ramce Kod i zmień go tak aby teraz wyglądał:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"rozdzielczość"="C:\\Programy\\multires.exe /1024,768,32"

Zapisz, zaloguj się na konto siostry i ponownie zaimportuj w/w plik

PS. Zakładam, że masz “normalny” monitor CRT o proporcjach 4:3. Jesli masz LCD i to twoje 1024x700 to nie pomyłka - popraw mój wpis.

P.S.2 Oczywiście plik multires.exe nie musi znajdować się w folderze C:\Programy. Ale wtedy musisz poprawić ścieżki w plikach reg.

Wszystko ładnie śmiga :smiley: Ale mam jeszcze jedno pytanko. Gdy wchodzę na konto siostry po pierwszym uruchomieniu jest rozdzielczość 1024x768, a gdy wchodzę na moje zmienia się na 800x600 czyli tak jak powinno być. Czy jest jeszcze możliwość ponownej zmiany rozdzielczości na 1024x768 po zmianie użytkownika i wejściu na konto siostry ? :roll: