Zmiana rozmiarów zdjęcia


(Rikamuru) #1

Witam, chcę zmienić rozmiar zdjęcia na 18x24 do wywołania w sklepie. Jak to zrobić w Photoshopie? Głupie pytanie, trochę się na nim znam, a za cholerę nie mogę tego zrobić:slight_smile: W Image Size i Document Size jak wpisze te wartości to zdjęcie się robi strasznie małe. Jak nie w PS to może znacie jakiś mały programik do tego typu czynności? Pozdr


(Mirekgw) #2

Może to

VSO Image Resizer 2.0.1.7

Producent: Vso-Software

Licencja: Freeware (bezpłatna)

Rozmiar: 3,8

MBSystem: Windows 2000/XP/Vista program po polsku

VSO Image Resizer służy do masowej zmiany wielkości wybranych plików graficznych. Cały proces odbywa się automatycznie, użytkownik musi jedynie wybrać format zapisu, rozdzielczość, jakość oraz ewentualny folder docelowy. Można również ustalić czy oryginalne zdjęcia mają być nadpisywane czy program ma tworzyć nowe zdjęcia.

Dzięki tej aplikacji w szybki sposób można stworzyć miniaturki zdjęć na potrzeby galerii. Ciekawą funkcją jest możliwość naniesienia na obraz wybranej grafiki - dzięki temu można stworzyć zdjęcia z własnym unikalnym oznaczeniem (znak wodny). Użytkownik może ustalić czy naniesiony znak wodny ma być przeźroczysty oraz w którym miejscu na zdjęciu ma się pojawić.


(JesperKyd) #3

Photoshop - batch

IrfanView - przetwarzanie wsadowe


(Kmazur) #4

w photoshopie po otwarciu okna "image size" w sekcji 'document size' ustaw jako jednostkę centymetry, resolution na pixel/inch, przy "resample image" usuń ptaszka; potem width lub height zmień do pożądanych wymiarów, druga wielkość zmieni się sama proporcjonalnie (jeśli przy 'constrain proportions' jest ptaszek);

gdy już masz swoje wymiary, to sprawdź rozdzielczość czy nie jest za niska do druku - chyba minimum to 120-150 pixel/inch (czyli dpi)


#5

Albo Paint.NET