Zmiana rozmiaru i utworzenie nowej partycji bez restartu

(boczi) #1

Witam

Poszukuję programu, którym zmniejszę rozmiar partycji i z niego utworzę nową - ale bez konieczności restartowania systemu by zmiany zostały utworzone. System - Windows XP

(deFco247) #2

Przykładowo EASEUS Partition Master Home Edition posiada taką możliwość.

Jednakże wymaga to zablokowania partycji, a to z kolei wymaga, aby nic nie było z tej partycji otwarte ani używane itd.

(hevet) #3

Bez restartowania nie zmienisz partycji systemowej, pozostałe tak.

(Laszjwrz) #4

Tak z ciekawości - dlaczego bez restartowania? :slight_smile: Z doświadczenia wiem, że jednym z najlepszych jest GParted, ale niestety nie spełni Twoich oczekiwań. Pozdrawiam!

(hevet) #5

Bo podczas zmieniania partycji nie może być używana, partycja systemowa jest używana cały czas, bo masz uruchomiony z niej system operacyjny.

(Marczyński) #6

Nie spotkałem programu które pozwolą na edycję partycji systemowej w trakcie jej używania.

Polecam stary i sprawdzony Partition Magic.

(boczi) #7

Wiem, chciałem się upewnić. Miałem problemy po zastosowaniu Partition Magic, po restarcie nie przechodził do swego działania które mu poleciłem mówiąc o braku pliku autochk, miałem problem z systemem gdzie mogłem działać tylko w trybie awaryjnym. Poradziłem sobie przez GParted bootując go z pendrive i tam dokonałem wszystkich operacji bez udziału Windows XP