Zmiana rozmiaru partycji

Witam

Jest mozliwosc zmiany partycji na ktorej jest system z pod windowsa?

Moze jest jakis program lub inny sposob?

Prosze o pomoc.

Paragon Partition Manager 8, lub 8.5 dostępny za kilka zł z czasopismami komputerowymi, które jeszcze leżą w kioskach.

Wlasnie przed chwila probowalem Partition Manager 8 i nie da rady.

Wywala jakies dziwne bledy.

Partition Magic 8 ani 8.5 nie jest kompatybilny z Vistą.

A Zarządzanie Dyskami złe?

Sory, nie zauważyłem, że to kochana Vista.

W takim razie nie wiem, jak Ci pomóc.

Google…

No nie wiem?

Co to takiego jest?

Nie widze takiej opcji.

Start -> Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Zarządzanie komputerem

Z menu po lewej: “Zarządzanie dyskami”

Udolo mi sie zabrac z (D)tyle ile chce powiekszyc ©. Ale w opcjach © nie dam rady powiekszyc ,dostepne jest tylko zmniejszenie partycji. asno1.jpg

spróbuj acronisem - działa świetnie pod vistą

No nic dziwnego, przecież na obrazku widać, że za C nie ma wolnego miejsca. Żeby powiększyć C, należy najpierw przesunąć D.

Wziolem z d 10giga (przeciesz widac ze jest wolne) i nie moge dalej przenies.

Nic bede probowal inaczej.

Dzieki za checi.

Jeśli masz nie dużo plików na D to poprostu wypal je na nośniki optyczne. Następnie usuń D tak aby C miało 280 GB i następnie “ciachnij” (utwórz znowu D na obszarze nie przydzielonym) wedle życzenia (Vista sama dobierze dopuszczalny rozmiar). Sformatuj D. W przenoszenie/powiekszanie na dysku zapełnionym raczej się nie baw jeśli nie robiłeś tego wcześniej. Pozdrawiam.

Jest wolne, ale między C a tym wolnym miejscem jest jeszcze D. Zatem musisz przesunąć D na koniec dysku, żeby było miejsce na poszerzenie C. Kapujesz teraz? Tym windowsowym menadżerem raczej tego nie zrobisz, szukaj innego programu, albo zrób jak radzi Hashi.

Acronis.Disk.Director.Suite swietnie sobie z tym poradzil. :slight_smile:

Jeszcze raz wszystkim dzieki.

Pozdr…